Náskok Silicon Valley se zmenšuje


19:27 • 22. prosince 2017

Tagy: FinTech, Silicon Valley, Startup, Inovace

Pokud se Vám zdá, že inovace byly ve světě financí jedním ze žhavých témat roku 2017, je to nejspíše tím, že je to pravda. Nová zpráva ukazuje, že i když spousta firem bojuje o udržení inovativních vývojů, společnosti finančních služeb jsou mezi třemi odvětvími průmyslu, které inovace zvládají na výbornou.

Jedním z faktorů, který jim pomáhá rozvíjet inovace, je zavádění inovačních laboratoří k podpoře a rozvoji kreativity, stejně tak ke spolupráci s novými fintech a tech společnostmi.

Podle zprávy z Capgemini’s Digital Transformation Institute, která byla vydána poměrně nedávno, firmy finančních služeb jsou mezi třemi nejlepšími odvětvími, která zakládají inovační centra. Zpráva ukazuje, že od začátku roku 2016 bylo otevřeno 124 nových inovačních center. Nejvíce jich zavedl sektor elektroniky a IT, ten následoval automobilový průmysl a na třetím místě se umístil finanční sektor.

Překvapivě, v USA už Silicon Valley není tím nejvíce žhavým místem pro zakládání laboratoří, uvádí zpráva, která také ukazuje, že východní pobřeží v tomto ohledu nabírá na obrátkách. I když je Silicon Valley stále výrazně ve vedení s celkovým počtem 75 center, je důležité, že se tato centra otevírají i v dalších oblastech. Těmi jsou Texas a jeho 16 center, Illinois a Georgia s 12 centry, Massachusetts s 9 a New York se 7.

Samozřejmě dalším důvodem, proč si společnosti nabízející finanční služby vedou tak dobře v přinášení nových inovací, je jejich měnící se postoj vůči spolupráci s tech a fintech hráči. Letos byl častým tématem sektoru finančních služeb názor na koupení versus vybudování, přičemž banky a tradiční finanční instituce preferovaly spolupráci před fúzemi a akvizicemi, neboť tímto způsobem inovace více podpoří.

RSS

Rodák z Kyjova. Vystudoval finance se zaměřením na finanční trhy a investice na Masarykově univerzitě. V současnosti ještě studuje na právnické fakultě mezinárodněprávní obchodní studia. Zajímá se o makroekonomii, politické dění a měnové trhy. Od září 2015 do srpna 2016 pracoval jako analytik ve finanční skupině Roklen.Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.