Otevřený dopis ministryni Aleně Schillerové


11:28 • 12. března 2020

Tagy: ČR, Ministerstvo financí, Alena Schillerová

Politici a vysocí úředníci kolem Andreje Babiše se naučili, že je jedno, jakou hloupost, nehoráznost či dokonce lež veřejně vysloví. Hlavně, když se jim to hodí a když se to líbí jejich voličům. Pravda? Skutečnost? Kdo by se zabýval takovými banalitami.

Tak to dělá i paní ministryně Schillerová. Tu utrousí něco o EET, tam něco o daních, jindy zase o spokojenosti podnikatelů s vládou. Společným jmenovatelem jejich výroků je to, že jejich pravdivost neprokazuje. Rozhodli jsme se tedy, že umožníme paní Schillerové očistit si pověst a nabídli jsme jí, aby doložila svůj výrok z nedávných dní.

Dne 9. 3. 2020 jsme paní Schillerové poslali dopis tohoto znění:

Paní ministryně Schillerová,

podle nás, Podnikatelských odborů, většina lidí z pohostinství kroutí hlavou nad nesmyslnými třemi sazbami DPH na pivo v jedné a téže provozovně. Máme na to z podnikatelského prostředí jednoznačně kritickou odezvu. Vy naopak tvrdíte, že se to hospodským líbí, a že tento daňový rébus podporují.

Tak jste se konkrétně vyjádřila 28. 2. 2020 v rozhovoru pro Novinky. Od redaktorky Novinek.cz jste dostala otázku: Když se v DPH na pivo nevyznají ani sami zákonodárci, myslíte, že majitelé hospod se v tom vyznají? Vy jste odpověděla: Paní redaktorko, vsaďte se, že ano. S celou řadou mluvím, když jsem na výjezdech, a ti hospodští mi volají s podporou.

Paní ministryně, velmi nás zaujal váš výrok, že vám hospodští volají s podporou (oné změny DPH). Uvažovali jsme, zda se z vaší strany nejedná jen o propagandistický výrok, který lze obtížně vyvrátit, protože prostě jeho obsah neexistuje. Přiklonili jsme se však spíše k mínění, že říkáte do médií pravdu, a že vám tedy opravdu hospodští volají, aby vás podpořili.

Z toho vyvozujeme, že někteří hospodští mají vaše telefonní číslo. Můžeme vás ujistit, že je obrovské množství hospodských, kteří by vám také velmi rádi zavolali, aby vám sdělili svůj názor na tři sazby DPH na pivo, ale i na EET, kontroly Finanční správy apod.

Z výše uvedeného vyplývají naše dvě žádosti:

Za prvé, zveřejněte, prosím, kolik hospodských vám skutečně volalo, aby podpořili ony tři sazby DPH na pivo.

Za druhé, žádáme vás, abyste zveřejnila telefonní číslo, na které vám oni vámi zmiňovaní hospodští volali, aby vám mohli své názory sdělit i další hospodští.

Děkujeme paní ministryně, že jste věnovala našemu dopisu čas a těšíme se na zveřejnění vaší odpovědi. Věřte, že splněním našich dvou požadavků potěšíte desetitisíce malých podnikatelů a živnostníků.

Za Podnikatelské odbory

Radomil Bábek, předseda výboru

RSS

Radomil Bábek je podnikatel. Za 23 let podnikání vybudoval či spoluvybudoval několik úspěšných společností, jejichž vedení již z větší části předal mladším partnerům. Dnes řídí podnikatelskou skupinu VZK Group, kterou tvoří 10 společností a 3 projekty. Radomil Bábek vnímá podnikání jako životní styl. Těžiště jeho zájmů dnes leží v oblasti společenského a politického dění v České republice. Je přesvědčen, že firmy a jejich zaměstnanci jsou motorem ekonomiky ČR, zatímco politici a vysocí úředníci jsou často zataženou ruční brzdou. Aktuálním tématům se věnuje prací v Asociaci podnikatelů a manažerů, kterou založil a jejímž předsedou je od roku 2014. APM hájí dobré jméno podnikání a chce přimět stát, aby se choval k podnikatelům s úctou. V popředí profesních zájmů Radomila Bábka jsou psychologie, krizový management a vše související se strategickým řízením a plánováním. V posledních letech vystupuje na konferencích a přednáší externě na vysoké škole. Jeho přednášky a vystoupení se vždy týkají podnikání, managementu, leadershipu a strategického plánování a řízení. Hodně času věnuje poradenství pro začínající podnikatele a mentorování či koučování startupů.Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.