VIDEO: Jak získat peníze přes Fundlift? Success story firmy Klenota


17:33 • 9. dubna 2019

Tagy: ČR, Fundlift, Klenota, šperky, investice, crowdfunding

Hledáte finanční prostředky pro váš projekt nebo společnost? S jedním z našich klientů si řekneme, jak je můžete získat prostřednictvím investičního crowdfundingu. U nás na Fundliftu.

Projekt na Fundliftu může zaregistrovat jakákoliv právnická osoba z Evropské unie, která si na stránkách vytvoří profil nebo nám napíše. K tomu budou stačit základní informace o projektu – tedy o jakou společnost se jedná, v jaké fázi se nachází, na co peníze potřebuje a pak samozřejmě částku, kterou chcete na Fundliftu získat. Stejným prvním krokem začala i cesta Jarmily Slívové ze společnosti Klenota.

Proč šla Klenota na Fundlift?

Ředitelka firmy Klenota Jarmila Slívová: Klenota šla na Fundlift sbírat nové zkušenosti. Určitě jsem v tom viděla i potenciál nového businessu a samozřejmě možnost získat zdroje pro náš další růst.

Po registraci se na vaši žádost o přidání projektu podívá náš tým analytiků, který se vám sám ozve a nejspíš vás požádá o doplňující informace. Jestli přemýšlíte, zda se vaše firma na Fundlift hodí? Tak vězte, že vybíráme firmy, které již prokázaly soběstačnost na trhu.

Jarmila Slívová: Před kampaní na Fundliftu byla Klenota už funkční společnost, která měla zaměstnance, měla obrat, měla čísla, a to způsobilo, že jsem si troufala na to, udělat projekt, který by byl hoden jak Fundliftu, tak investorů.

Pokud to platí i pro vaši firmu, setká se s vámi náš tým osobně. Schůzek pak proběhne hned několik, abychom mohli dát dohromady všechny nutné podklady pro investiční komisi, která má finální slovo při schvalování projektů.

Šéfka Klenoty: Kabelka jako investice? Zkuste šperky na míru

Celý dosavadní postup, tedy založení projektu, je zcela zdarma. Až pokud váš projekt schválí investiční komise, může být veřejně vystaven na platformě Fundlift. K tomu je potřeba připravit základní materiály pro investory – tedy business plán a propagační video. Plán včetně strategie a finančních projekcí a video jsou nutnou součástí prezentace. Ty za vás celé připravit nemůžeme, ale pomůžeme vám s tím, jak jen to půjde. Nečekejte ale žádné zdlouhavé procesy, v ideálním případě jsme schopni projekt na stránky dostat do tří týdnů.

Jarmila Slívová: Po registraci na Fundlfitu byl celý tým opravdu rychlý a akční. Všechny schůzky proběhly relativně rychle. Byla jsem upozorněna, že projekt bude trvat přibližně měsíc a půl až dva. A vše se stalo, jak se řeklo hned na začátku.

Poté, co je váš projekt spuštěn (standardně na dobu 60 dní), je kampaň propagována na všech našich kanálech. V jejím průběhu můžete být také dotazováni na dodatečné informace zvídavými investory.  

Jarmila Slívová: Během účasti na celém projektu se o všechno v podstatě staral Fundlift. My jsme odpovídali na otázky, účastnili jsme se videa. Všechno jsme zpracovávali víceméně na zadání. Hrozně nám pomohlo, že nás někdo celým tím procesem prováděl.

V případě, že váš projekt včas získá požadovanou finanční částku, můžete se rozhodnout, zda výběr prostředků zastavíte, nebo po domluvě s naším týmem navýšíte cílovou částku. Pokud by se poté nepodařilo dosáhnout navýšeného cíle, kampaň je stále úspěšná, jelikož splnila původní cíl.

Jarmila Slívová: Samozřejmě jsme věřili, že uspějeme. Nakonec jsme uspěli, byl to skvělý pocit. Všechno klaplo, jak mělo. Pak proběhly nějaké další články, což nám určitě pomohlo v PR i reklamě.

Po úspěšném ukončení kampaně Fundlift prostřednictvím sesterské společnosti Roklen360 emituje cenné papíry. Pouze v této situaci dochází k platbě za kampaň, a to ve formě pěti procent z vybrané částky. Při neúspěchu kampaně je potřeba uhradit pouze náklady spojené s přípravou právní dokumentace a videa. Úspěšní klienti, z nichž se stanou emitenti cenných papírů, pak kromě splácení svých závazků musí také pravidelně informovat investory o tom, co se s projektem děje.

Jarmila Slívová: Celý náš projekt na Fundliftu byl zakončen úspěšným vybráním celé částky, dokonce i navýšením. Vše se odehrálo rychle, během týdne bylo vše hotovo. A i potom komunikace s novináři a investory probíhala plynule a hladce.

Sháníte investory nebo prostředky pro vlastní projekt? Zkuste se přihlásit na Fundlift.cz, na největší českou platformu pro investment crowdfunding.

* Investice na Fundliftu nejsou bez rizika. Rizika investování najdete na: http://bit.ly/Fundlift-pravidla
RSS

Dominik Stroukal je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Vystudoval Univerzitu Karlovu a Vysokou školu ekonomickou, kde obdržel doktorát z ekonomie. Přednášel na řadě vysokých a středních škol, v současnosti působí na VŠ CEVRO Insititut. Je autorem několika knih, např. Bitcoin, peníze budoucnosti (2015) a Ekonomické bubliny (2019).Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.