Nástup diktatury? Zatím jen průzkum politického trhu


18:56 • 31. března 2020

Tagy: ČR, Andrej Babiš, politika, vláda, podnikání, odbory, Koronavirus, OSVČ

Podnikatelské odbory upozorňují na mocenskou taktiku, která je dobře známá ze všech totalit. Nejprve jen tak nenápadně ministr Metnar naznačuje, že by tady taková možnost byla, aby se od toho nekompromisně premiér Babiš distancoval. On žádnou větší moc nechce! Tak tomu uvěří jen úplný hlupák.

Miloš Zeman se jezdí učit stabilizovat společnost do komunistické Číny, Andrej Babiš a jeho pohůnci zase do Maďarska, kde vládne autoritářsky premiér Viktor Orbán. Český premiér bažící po neomezené moci neodolal, aby nezatoužil následovat maďarský příklad, jak omezit parlamentní „žvanírnu“, sebrat zákonodárcům pravomoci a předat je sám sobě. Přitom je jen záminka, že jde o zajištění chodu státu v případě neakceschopnosti parlamentu.

Babišův sen o řízení státu jako firmě by se stal skutečností, kdyby mu prošlo to, co Orbánovi – vládnout pomocí dekretů a nařízení. Babiš stejně jako Orbán chce využít koronavirové krize, nouzového stavu, kdy má vláda mimořádné pravomoci, aby okleštil v Česku demokracii a svobodu i do budoucna. 

Babišovi se zalíbilo rozhodovat, zakazovat, přikazovat. Jenže už jasně dokázal, že řízení státu vůbec nezvládá. Ani v době prosperity, kdy peníze získané od daňových poplatníků rozhazoval plnýma rukama a kupoval si voliče, takže teď zoufale ty peníze chybějí.  A teď, v době krize, prokazuje svoji neschopnost řídit stát ještě zřetelněji. Chaotická a opožděná rozhodnutí vlády, které pevnou rukou vládl Andrej Babiš, vedla k ohrožení životů a zdraví občanů, zdravotníků a především nejbezmocnější skupiny – seniorů. A Podnikatelské odbory stále důrazně upozorňují, že vinou nečinnosti, lhostejnosti a neschopnosti vlády se velké množství živnostníků a menších i středních firem ocitlo na pokraji ekonomické likvidace!

Podnikatelské odbory prohlašují, že místo toho, aby vláda vytvářela podmínky, jak pomoci podnikatelům, kteří kvůli zákazu nemohou vykonávat svou činnost, připravuje potichu politický převrat ve prospěch mocichtivého a psychopatického miliardáře, který říká, že jsme ve válce. Ano, jsme ve válce - jsme ve válce s Andrejem Babišem, jsme ve válce o svobodu a demokracii v naší zemi.

Podnikatelské odbory vyzývají všechny demokratické síly, aby zánik svobody a demokracie v naší zemi nedopustily. Situace je vážná, hrozícímu státnímu převratu musíme všemi prostředky zabránit. 

RSS

Radomil Bábek je podnikatel. Za 28 let podnikání vybudoval či spoluvybudoval několik úspěšných společností, jejichž vedení již z větší části předal mladším partnerům. Dnes řídí podnikatelskou skupinu VZK Group, kterou tvoří 9 společností a 4 projekty. Radomil Bábek vnímá podnikání jako životní styl. Těžiště jeho zájmů dnes leží v oblasti společenského a politického dění v České republice. Je přesvědčen, že firmy a jejich zaměstnanci jsou motorem ekonomiky ČR, zatímco politici a vysocí úředníci jsou často zataženou ruční brzdou. Aktuálním tématům se věnuje prací v Podnikatelských odborech, které založil a vede od roku 2017 a v Asociaci podnikatelů a manažerů, kterou založil a jejímž předsedou je od roku 2014. Především Podnikatelským odborům věnuje pan Bábek svou pozornost, protože ty "hájí práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu". V popředí profesních zájmů Radomila Bábka jsou psychologie, krizový management a vše související se strategickým řízením a plánováním. V posledních letech vystupuje na konferencích a přednáší externě na vysoké škole. Jeho přednášky a vystoupení se vždy týkají podnikání, managementu, leadershipu a strategického plánování a řízení. Hodně času věnuje poradenství pro začínající podnikatele a mentorování či koučování startupů.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.