VIDEO: Proč být pozadu, když investovat dnes může každý


17:10 • 17. ledna 2019

Tagy: Fundlift, investice, crowdfunding, peer-to-peer

K tomu, abychom si dnes mohli vydělat peníze investováním, už nepotřebujeme chodit v obleku s kufříkem v ruce, mít vlastního bankéře nebo vysokoškolské tituly z ekonomie. Dnes už může investovat každý – vaše kolegyně z práce, váš spoluhráč z tenisu nebo třeba vaše kadeřnice. Než ale začneme vydělávat peníze, pojďme si projít pár základních věcí, ve kterých musíme jako budoucí investoři mít jasno.

Ze všeho nejdřív musíme vědět, do čeho budeme investovat. Na internetu jsou dnes dostupné všechny tradiční předměty investic jako například akcie, dluhopisy nebo komodity. Zároveň se nám ale otevírají nové možnosti, třeba skrze takzvané peer-to-peer půjčky, kryptoměny nebo investiční crowdfunding, který nás ve Fundliftu zajímá nejvíce. To se velké množství lidí po různých částkách skládá na jednu velkou investici. 

Nicméně všechny formy investice s sebou nesou určitá rizika – tedy v nejhorším případě to, že o investované peníze přijdeme. Nejlepším způsobem, jak se těmto rizikům vyhnout, je naše investice takzvaně diverzifikovat, tedy rozdělit mezi více projektů. Dále nesmíme zapomenout, že investované peníze nám po dobu investice logicky nebudou k dispozici.

Proč se investice i přes tato rizika vyplatí? V současné době jsou sazby na spořicích účtech našich bank naprosto zanedbatelné. K tomu si připočtěte inflaci, a peníze, které na těchto účtech necháváme ležet, tak ve výsledku pouze ztrácejí svou hodnotu. A přitom by nemusely. Stačí, aby byly chytře investovány.

Investování bylo dlouhou dobu výsadou pouze části společnosti, ale díky internetu si všichni můžeme nejen vybrat z mnoha možností, jak naše peníze zhodnotit, ale i se o nich dozvědět více, a naučit se základní pravidla světa financí.

A od toho jsme tady i my a já. Abychom vám pomohli zorientovat se ve světě investic, a hlavně investičního crowdfundingu. A na ten se podíváme hned příště! Tak nás sledujte a pusťte se do investování s námi!

“Investice na Fundliftu nejsou bez rizika. Rizika investování najdete zde.“

RSS

Dominik Stroukal je hlavní ekonom finanční skupiny Roklen. Vystudoval Univerzitu Karlovu a Vysokou školu ekonomickou, kde obdržel doktorát z ekonomie. Přednášel na řadě vysokých a středních škol, v současnosti působí na VŠ CEVRO Insititut. Je autorem několika knih, např. Bitcoin, peníze budoucnosti (2015) a Ekonomické bubliny (2019).Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.