Evropa ve fintechu zaostávala. Teď to dohání

,
16:50 • 22. března 2019

Tagy: ČR, Expobank CZ, FinTech, Banky, Kryptoměna, Blockchain, crowdfunding

Oblast plateb je v současnosti největším trendem fintechu. Evropa v něm ale má stále co dohánět, v mezinárodním měřítku je Asie ve fintechu stále napřed. Fintechovou revoluci chce v Česku vést Expobank CZ, která v novém projektu umožňuje investovat do crowdfundingu, kryptoměn, ale i drahých kovů. Serveru Roklen24 to video rozhovoru řekl člen představenstva Expobank CZ Sridhar Cadambi.

Jak Expobank vnímá fintech?

Fintech je v dnešním světě velmi důležité téma. Když se podíváte na mezinárodní spektrum, tak si myslím, že Asie je velmi penetrovaná. Evropa trochu zaostává a teď to dohání. My v Expobank rozhodně chceme vést tuto revoluci. Snažíme se digitalizovat naše služby, vymýšlet nové produkty pro naše klienty a integrovat důkladně naše systémy a přijít s lepšími produkty a službami pro naše klienty.

Jaké jsou současné trendy fintechu v bankovnictví?

Nejrozšířenější jsou trendy jsou v oblasti plateb. Takže platby, nákup a prodej investičních služeb, kryptoměny, blockchain. Ale v Expobank CZ se taky chceme zaměřit na analýzu kvalitních dat, abychom mohli přijít s lepšími produkty pro naše zákazníky.

Jaké novinky chystá Expobank?

V oblasti fintechu připravujeme hodně novinek. Spustili jsme projekt “Banka jako platforma”, kde klienti mohou nakupovat kryptoměny, investovat do drahých kovů z České mincovny a podílet se na crowdfundingu. Jednáme s dalšími partnery z fintechu a chystáme rozšíření o další velmi inovativní produkty a služby.

 Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.