Britské malé a střední podniky v problémech


08:39 • 24. března 2018

Tagy: FinTech, crowdfunding, Financování, Velká Británie, průzkum, podnikání

Více než polovina, přesně 55 procent, britských malých a středně velkých podniků (MSP) není schopna získat potřebné financování pro vlastní rozvoj, ukázal průzkum společnosti Liberis. Jaké jsou největší překážky?

V průzkumu, ve kterém bylo společností Liberis dotazováno 200 malých a středních podniků, se ukázalo, že největší překážkou pro zisk financí je nedostatečná informovanost a porozumění možností financování. Šetření také odhalilo, že celých 62 procent MSP potřebuje financování pro vlastní růst a expanzi, ačkoli 57 procent si nebylo jistých, od kterého poskytovatele tyto finance získat. Dohromady 53 procent pak ani nevědělo, o jakou přesnou částku chtějí poskytovatele vlastně žádat.

Pětina podniků dále uvedla, že potřebuje finance k udržení obvyklého provozu, zatímco pět procent sdělilo, že financování nutně potřebovalo k přežití prvního roku podnikání. Jeden z deseti podniků pak zvažuje v následujících dvou letech crowdfunding jako nástroj pro získání financí.

 

 

Rob Straathof, výkonný ředitel společnosti Liberis, uvedl, že jedině urgentní zásah a spolupráce může zabránit tomu, aby nedostatek financování pro MSP jakkoliv negativně poznamenal britskou ekonomiku.

„Bez dostatečné podpory a vzdělávání v oblasti financí budou ambice britských podnikatelů silně ohroženy. Pokud ale mezi podnikateli zajistíme správné finanční pochopení, můžeme upevnit jejich živobytí a stejně tak můžeme následovat i jejich rychle se rozvíjející se ambice,“ dodal.

 

RSS

Rodák z Kyjova. Vystudoval finance se zaměřením na finanční trhy a investice na Masarykově univerzitě. V současnosti ještě studuje na právnické fakultě mezinárodněprávní obchodní studia. Zajímá se o makroekonomii, politické dění a měnové trhy. Od září 2015 do srpna 2016 pracoval jako analytik ve finanční skupině Roklen.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.