Jak to pan premiér Babiš zase popletl


14:23 • 29. dubna 2020

Tagy: ČR, Andrej Babiš, podnikání, Koronavirus

Premiér Andrej Babiš deníku Právo řekl: „Nerozumím tomu, když teď někdo mluví o náhradě škod. Vždyť firmy už dostávají kompenzace.“

Pan premiér Babiš, inženýr ekonomie, neví, že kompenzace je totéž, co náhrada? Peníze, které má na mysli, které by měl stát dát podnikatelům a nedává, by byly podporou.

Co si myslet o premiérovi, který si plete pojmy nebo nezná jejich význam? A co si máme myslet o tom, že nám pan premiér a vláda stále slibují peníze na záchranu podnikání a předhazují nám, kolik už na to vydali peněz? Podnikatelé si myslí, že s nimi vláda hraje betla (pro neznalé, pojem z karetní hry mariáš, kdy abyste vyhráli, musíte vše prohrát). Ale nechme promluvit pár podnikatelů, jejichž komentáře jsme vybrali z naší stránky (a vybrali jsme jen ty slušné!):

O jaké kompenzaci proboha mluví? Mám malé s.r.o., které mne zaměstnává. Pokud bych nebyla na OČR nemám nic, náklady platit musím a výdělek je v nedohlednu. Takže by mne opravdu zajímalo, o jaké kompenzaci tady mluvíme! Věřím, že takových jako já budou tisíce.

Já už nevěřím, že se něčeho dočkáme! Jen odložené nájmy, prý možnost půjček (jak pro koho), ale přitom nutnost zaplatit odvody a čekat, jestli nám dají něco zpět. A ostatní náklady běží dál!

Proč pouze kompenzace také nestačí firmám Babiše? Proč firmy od doby co byl ministrem financí berou každoročně miliardy Kč dotací a současně další daňové úlevy? Kdo jiný bere dotace + daňové úlevy současně?

Pane Babiši, jaké kompenzace? Jsme male sro, nárok nemáme na nic! Pomoc státu? 0! Pořád všude mluvíte jak to řešíte, ale stále nic. Naše příjmy z minuty na minutu 0. Ano, nás malá sro jste hodili úplně přes palubu!

Restauraci na s.r.o. kde jsme oba s manželkou jednatelé. Já v kuchyni, ona na place a stát nám nenabídl vůbec nic...tak ať se pak nediví, že budou lidi chtít alespoň nějakou náhradu škody.

Však do politiky přece nechtěl a sám o sobě prohlašoval, že by byl špatný politik, což teď dokazuje.

Pan Babiš by měl pochopit, že je jedno, jestli půjde o kompenzaci, tedy náhradu škod, nebo o podporu v krizové situaci. Podstatné je, že jde o české podnikání, jde o statisíce pracovních míst, jde o osudy lidí, kteří vlastníma rukama a za vlastní peníze vybudovali svoje živnosti a malé firmy, které teď vláda nechá zkrachovat.

Podnikatelské odbory důsledně a vytrvale žádají vládu, aby podnikatelům a živnostníkům kompenzovala ztráty a aby ochránila jejich existenci finančními příspěvky na nezbytné náklady, na mzdy zaměstnanců a aby jim odpustila alespoň na šest měsíců odvody z mezd.

Andrej Babiš to zase popletl, ale, co se divíme, on popletl celou politiku a hospodářství země. Jenom je divné, že to vždycky všechno poplete ve svůj prospěch!

RSS

Radomil Bábek je podnikatel. Za 28 let podnikání vybudoval či spoluvybudoval několik úspěšných společností, jejichž vedení již z větší části předal mladším partnerům. Dnes řídí podnikatelskou skupinu VZK Group, kterou tvoří 9 společností a 4 projekty. Radomil Bábek vnímá podnikání jako životní styl. Těžiště jeho zájmů dnes leží v oblasti společenského a politického dění v České republice. Je přesvědčen, že firmy a jejich zaměstnanci jsou motorem ekonomiky ČR, zatímco politici a vysocí úředníci jsou často zataženou ruční brzdou. Aktuálním tématům se věnuje prací v Podnikatelských odborech, které založil a vede od roku 2017 a v Asociaci podnikatelů a manažerů, kterou založil a jejímž předsedou je od roku 2014. Především Podnikatelským odborům věnuje pan Bábek svou pozornost, protože ty "hájí práva a zájmy podnikatelů a živnostníků proti státu". V popředí profesních zájmů Radomila Bábka jsou psychologie, krizový management a vše související se strategickým řízením a plánováním. V posledních letech vystupuje na konferencích a přednáší externě na vysoké škole. Jeho přednášky a vystoupení se vždy týkají podnikání, managementu, leadershipu a strategického plánování a řízení. Hodně času věnuje poradenství pro začínající podnikatele a mentorování či koučování startupů.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.