CEO ShipVio Dravecký: Sice čtvrtí, ale na pódiu s Wozniakem


09:35 • 26. května 2017

Tagy: Startup, Inovace, podnikání

Možnost prezentovat svůj projekt v Silicon Valley je neuvěřitelná zkušenost. Jiný typ otázek. Jiné prostředí. Silná konkurence. Jaký nejsilnější zážitek si ze světového finále soutěže Startup World Cup přivezl zakladatel a ředitel startupu ShipVio André Dravecký?

Firma ShipVio vyhrála pražské kolo soutěže Startup World Cup a v Silicon Valley poté bojovala o investici milion dolarů.

Nápad na projekt ShipVio, který pomáhá efektivně naplnit kapacitu milionů kamionů křižujících Evropu, vznikl z mnohaletých zkušeností rodinné firmy a působení zakladatele ShipVia u nadnárodní logistické společnosti. „Moji rodiče mají menší dopravní firmu, pro kterou jsem jezdil jako řidič a pracoval i jako dispečer, takže mám k logistice blízko. Při studiu jsem také pracoval pro jednu zahraniční spedici a tam jsem si uvědomil, kolik je v logistice prostředníků a jaké marže si berou. Začal jsem se o to více zajímat a zjistil jsem, že 47 procent nákladních aut má nějakou volnou kapacitu, což znamená, že odesílatelé platí více peněz a my občané máme více aut na silnicích,“ shrnul Dravecký.

ShipVio umožňuje malým a středním podnikům přepravit balíky, palety i jinak balené zboží napříč celou Evropou. Propojuje dopravce napřímo se svými zákazníky. Bez prostředníků a zbytečného přeprodávání přeprav. Využívá volného nákladového prostoru v autech a tím šetří peníze svým zákazníkům.

 

Napsat autorovi RSS

Zástupkyně šéfredaktora Roklen24 dokončující magisterské studium na Národohospodářské fakultě VŠE. V rámci své práce se účastnila desítek odborných byznysových českých i zahraničních konferencí jako např. FinTechového Finovate v Londýně, vídeňských Pioneers či cest do Bruselu. V rámci studia pak strávila semestr na Ozyegin University v Istanbulu, také se účastnila Letních akademií Mises Institutu.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.