Kratochvíl: Zkostnatělé banky jsou živou vodou pro FinTech


22:24 • 20. února 2017

Tagy: FinTech, firmy, aplikace, Technologie

Do roka či do dvou bude český FinTech proslulý jako úspěšné antivirové programy. Nerealizovatelné nápady v bankách se dají uskutečnit ve fintechovém startupu. Práce v bankovním sektoru pro mě byla nudná, fintech byl pro mne příležitost pro dynamický růst, poodhaluje svoji cestu do BudgetBakers ředitel Michal Kratochvíl.

Českou mobilní aplikaci pro správu osobních financí Wallet si za pět let její existence stáhlo již více než 1,5 milionu uživatelů. Nejvíce si aplikaci českého startupu BudgetBakers oblíbili obyvatelé USA. Odtamtud je přes 17 procent všech uživatelů. Na druhém místě se umístili Češi s téměř šesti procenty. První čtyřku doplnili Britové a Indové.

Aplikaci aktivně využívá přes 160 tisíc majitelů mobilních telefonů. Wallet má dlouhodobě vysoké hodnocení na Google Play. Tržby rostou meziměsíčně o 20 procent.

„Banky si v průběhu času prošly za posledních dvacet let největší revolucí, ale oproti dravým fintechovým firmám mají nevýhodu ve složité organizační struktuře,“ odhaluje pro Roklen24 Michal Kratochvíl. Bude FinTech pro banky hrozbou nebo příležitostí?

Firma BudgetBakers také v minulém roce získala investici přes sedm milionů korun a do jejího vedení nastoupil jako ředitel Michal Kratochvíl, mentor a investor StartupYardu, který dříve působil jako výkonný ředitel firmy Accenture ve střední Evropě.

Napsat autorovi RSS

Zástupkyně šéfredaktora Roklen24 dokončující magisterské studium na Národohospodářské fakultě VŠE. V rámci své práce se účastnila desítek odborných byznysových českých i zahraničních konferencí jako např. FinTechového Finovate v Londýně, vídeňských Pioneers či cest do Bruselu. V rámci studia pak strávila semestr na Ozyegin University v Istanbulu, také se účastnila Letních akademií Mises Institutu.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.