Philip Morris ČR zvýšil zisk a odbyt v Česku i na Slovensku


09:09 • 19. listopadu 2015

Tagy: Philip Morris ČR, výsledky

Tuzemskému tabákovému producentovi Philip Morris ČR od ledna do září letošního roku meziročně vzrostl hrubý zisk o 6,2 procenta na 3,9 miliardy korun. Konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH klesly o 21,3 procenta na osm miliard korun, to ale důsledkem změny provozního modelu ve výrobě. Tržní podíl Philip Morris ČR na českém trhu mírně klesl.

V samotném třetím čtvrtletí tržby firmě klesly meziročně o 23 procent na 2,939 miliardy korun a hrubý zisk vzrostl o 1,4 procenta na 1,462 miliardy korun.

„Náš hrubý zisk za prvních devět měsíců 2015 vzrostl především díky příznivému vývoji cen v České republice i na Slovensku a zároveň v důsledku příznivého objemu prodejů na Slovensku,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Philip Morris ČR András Tövisi.

Za růstem zisku českého tabáku stojí růst cen v České republice i na Slovensku. Také odbyt se na obou trzích ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil. Trendy ve vývoji tržního podílu v obou zemích zůstávají stejné. Klesá podíl na českém a roste na slovenském trhu. Tržní podíl klesl v Česku u 1,1 procenta, na Slovensku o 2 procenta vzrostl. Odbyt v Česku ale vzrostl o necelá dvě procenta, na Slovensku o více jak 3,5 procenta.

„Provozní výsledky vnímáme lehce pozitivně, ceny akcií by mohly reagovat mírným růstem,“ uvedli analytici Komerční banky.

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.