Překoná Facebook závratná očekávání Wall Street?


11:02 • 27. dubna 2016

Tagy: Facebook, Mark Zuckerberg, Wall Street, Akcie, americké akcie, výsledková sezóna, výsledky, růst

Facebook dnes potřebuje překonat výsledkové očekávání. Proč? Jinak také může v krátkodobém horizontu čelit „zúčtování“. Investoři jsou totiž s jeho nebetyčným oceněním na jeho růst nároční. A to tak, jako k žádnému jinému hlavnímu konkurentovi.

Investory láká Facebook, Češi věří Bank of America

Analytik RBC Capital Markets Mark Mahaney očekává, že Facebook ohlásí čtvrtletní tržby ve výši 5,43 miliardy dolarů a zisk na akcii 68 centů. Podle agentury Thomson Reuters je to těsně nad jednomyslným odhadem Wall Street, která očekává tržby ve výši 5,25 miliardy dolarů a zisk na akcii 62 centů.

Poslední čtvrtletí očekávání analytiků Facebook doslova přeskočil. Oznámil výnosy, které byly o devět procent vyšší, než jaké trhy očekávaly a zisk na akcii, který byl o 11 centů vyšší, než konsensuální odhady. Pokud Facebook nedodá další velmi silné čtvrtletní výsledky, mohou být akcie níž až o dvě procenta, což však může představovat nákupní příležitost, poznamenává Mahaney. „Čím větší korekce očekávání, tím větší nákupní příležitost,“ řekl. RBC je na akciích Facebooku „buy“, cílovou cenu očekává na 160 dolarech za akcii.

Samozřejmě, že existuje také spousta námitek. Mahaney k tomu poznamenává, že pravděpodobnost toho, že existuje zásadní negativní inflexní bod na poptávce po Facebooku je velmi nízká – méně než 10 procent – všechno je ale možné.

V průměru analytici očekávají, že společnost ohlásí nárůst tržeb o 48 procent oproti loňsku. Pro srovnání, Alphabet oznámila 23procentní růst, průměr akcií indexu S & P 500 v růstu tržeb je zhruba 4 až 5 procent ročně. „Vzhledem k růstu je Facebook momentálně daleko více atraktivnější, než Google,“ dodal Mahaney. 

Facebook dnes oznámí své výsledky poté, co uzavřou trhy. 

Napsat autorovi RSS

Vojtěch Černohorský je student navazujícího magisterského oboru Ekonomická analýza na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o finanční trhy a ekonomii. V Roklen24 působí na pozici junior editora.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.