FinTech Daily: PayPal a bezkontaktní mobilní platby


12:28 • 29. září 2015

Tagy: FinTech, FinTech Daily, Platební karty

PayPal spustil čtečku SIM karet, která akceptuje Android a Apple Pay. S novinkou v mobilních platbách přichází také Samsung. Experti nedůvěřují bezpečnosti mobilních plateb. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

PayPal spustil čtečku SIM karet, která akceptuje Android a Apple Pay

Nová čipová karta bude od 30. září dostupná ve Spojených státech, Velké Británii a Austrálii. Na rozdíl od předchozí verze bude akceptovat také bezkontaktní mobilní platby, včetně plateb pomocí Apple Pay a Android Pay.

S novinkou v mobilních platbách přichází také Samsung

Samsung Electronics spustil v USA platby Samsung Pay. Kompatibilita Samsung Pay s téměř všemi existujícími platebními terminály (NFC i MST) nabízí velkou výhodu.

Tuto novinku je možné ve Spojených státech od včerejšího dne využívat na přístrojích Samsung Galaxy S6 Edge+ a Galaxy Note5. V budoucnu na Galaxy S6 Edge a Galaxy S6. Již přibližně měsíc služba funguje v Jižní Koreji a plán je jasný - převést ji do dalších zemí.

Experti nedůvěřují bezpečnosti mobilních plateb

V průzkumu mezi více než 900 profesionálů v kyberbezpečnosti nevyšly mobilní platby zrovna nejlépe. Téměř polovina oslovených prohlásila, že nevěří, že mobilní platby jsou bezpečné, naopak, že obsahují velká bezpečnostní rizika.

Nad bezpečností i u nich převládají moderní technologie. Z oslovených expertů se 89 % vyjádřilo, že nejbezpečnějším způsobem placení je hotovost, ale jen 9 % z nich tento způsob preferuje.

Na základě výsledků průzkumu ISACA vytvořila následující pořadí zranitelnosti mobilních plateb: používání veřejných WiFi (26 procent), ztráta nebo krádež zařízení (21 procent), podvodné zprávy (18 procent), slabé heslo (13 procent), chyby uživatele (7 procent), bez bezpečnostní zranitelnosti (0,3 procent). 

Z výsledků ale také vyplývá, že jde o nejlepší vyvážení bezpečnosti, rizik a spokojenosti.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.