Goldman Sachs sebralo umlčení sporů dvě třetiny zisků


14:24 • 20. ledna 2016

Tagy: Goldman Sachs, americké akcie, výsledková sezóna

Klíčová americká banka Goldman Sachs zakončila poslední čtvrtletí roku 2015 s meziročním propadem své ziskovosti o 65 procent. Tolik ji stálo urovnání sporů ve Spojených státech kolem hypoték, které sahaly do let kolem finanční krize. Odhlédneme-li ale od těchto mimořádných nákladů, výsledky Goldman Sachs jsou nad očekávání dobré. Zmírní letošní propad akcií banky o 13 procent v porovnání s 10% poklesem indexu S&P 500?

Čistý zisk Goldman Sachs klesl meziročně na 765 milionů dolarů či 1,27 dolaru na akcii z 2,17 miliardy dolarů či 4,38 dolaru na akcii před rokem. Bez jednorázových nákladů na urovnání sporů, které dosáhly prudkých 1,54 miliardy dolarů, ale Goldman Sachs vydělala 4,68 dolaru na akcii a přestihla tak průměrná očekávání analytiků a ekonomů, kteří počítali s 3,53 dolaru na akcii. Celkové příjmy Goldman Sachs meziročně klesly na 7,27 z 7,69 miliardy dolarů.

Další kolo výsledkové sezony amerických bank

Zatímco příjmy z obchodů s fixním příjmem, měnami a komoditami souhrnně o procento vzrostly, u akcií meziročně o zhruba 7 procent klesly. Šéf banky Blankfein, bojující s rakovinou, dle zdrojů z banky chystá úspory a propouštění u obchodování s dluhopisy. V tomto týdnu Morgan Stanley a Bank of America oznámily výsledky, které ukázaly lepší ziskovost a pokles nákladů. Úspory také podpořily zisk JPMorgan a Citigroup. 

Výsledky v USA za 4Q: Poslední pokles zisků firem? (+kalendář)

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.