Zuckerberg: Připojíme celý svět k internetu z vesmíru


15:29 • 6. října 2015

Tagy: Facebook, Internet, investice

Mark Zuckerberg je připraven dostat internet doslova do celého světa. Generální ředitel Facebooku přes svou sociální síť oznámil, že společnost pracuje na projektu, který z vesmíru zajistí internet lidem po celém světě. Zuckerberg se v této věci rozhodl spojit s francouzskou společností Eutelsat, poskytovatelem satelitních služeb, a chystá doslova seslat internetové připojení na Zem z vesmíru.

Očekává se, že družice přezdívaná Amos-6, jejíž vypuštění se připravuje na rok 2016, poskytne internetové pokrytí části subsaharské Afriky.

„Facebook v posledních letech zkoumal, jak k internetovému pokrytí využít satelity a letadla,“ napsal Zuckerberg. „Chcete-li připojit lidi žijící v odlehlých oblastech, kde je zavedení tradiční infrastruktury k připojení obtížné a neefektivní, musíte hledat nové technologie.“

Zuckerberg je hlasitým zastáncem internetu pro všechny. Založil Internet.org, Facebookem vedenou iniciativu, která si klade za cíl zajistit připojení k internetu v méně rozvinutých zemích.

„Připojení mění životy a komunity,“ napsal. „Budeme pokračovat v tom, abychom propojili celý svět, i když to znamená jít mimo naši planetu,“ dodal Zuckerberg.

Instagram válcuje Twitter. Další bod pro Facebook

Facebook vašemu životu přidělí asistenta

Napsat autorovi RSS

Vojtěch Černohorský je student navazujícího magisterského oboru Ekonomická analýza na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o finanční trhy a ekonomii. V Roklen24 působí na pozici junior editora.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.