Facebook. PayPal. A teď chce revoluci spoření v Evropě


18:04 • 9. ledna 2016

Tagy: FinTech, Inovace, Banky, Facebook

Peter Thiel, průkopník ze společnosti Fintech, spoluzakladatel firmy Paypal a první externí investor do Facebooku, investoval do společnosti Deposit Solutions se sídlem v Hamburku. Ta je první platformou v Evropě pro prodej spořících produktů založenou na otevřené architektuře a na trhu spoření v Evropě chce změnit pořádky...

Jeho investice je přídavkem k 6,5 milionům eur, které do firmy v září loňského roku vložila na budoucí růst a rozvoj německá FinLab AG. Mezi další stávající investory firmy patří nadnárodní investiční kapitálová společnost e.ventures, která je prvním institucionálním investorem firmy a také takzvaní andělští investoři Stefan Wiskemann, Stefan Glänzer a Christoph Linkwitz.

FinTech ohlédnutí za rokem 2015

Nové peníze mají sloužit na podporu celoevropského rozšíření firmy Deposit Solution a její platformy ZINSPILOT. Thiel je znám svými investicemi do firem, které nabízí přelomové technologie a cílem Deposit Solutions je změnit evropský trh se spořícími účty o rozsahu devíti bilionů eur, na kterém chce prorazit mezibankovní (b-to-b) platformou, vyvíjenou od roku 2011. Hlavní inovací je, že zákazník jedné banky může na platformě využívat všechny nabídky na spoření ostatních bank a stačí mu k tomu jen jeden účet u klientské banky bez nutnosti zakládat nové účty v dalších bankách.

„Deposit Solutions revolučním způsobem mění trh drobného bankovnictví a vytváří skvělé výhody jak pro střadatele tak pro banky. Nabízí jasnou, konkurenční alternativu na své vlastní technologii a s potenciálem stát se novou platformou pro evropský trh spořících produktů,“ soudí Peter Thiel.

Nebojácný Zuckerberg následuje Ironmana

Proč si slibuje, že o takovou platformu bude zájem? Banky orientované na koncové spotřebitele mají dostat možnost svým zákazníkům nabídnout nejlepší úrokové sazby, aniž by přitom riskovaly ztrátu zákazníka ve prospěch banky, která nabízí nižší úrok. Kromě toho získávají možnost využít svou nevyužitou hotovost. Střadatelům stačí mít pouze jeden hlavní bankovní účet u své banky a mohou si snadno vybudovat celé portfolio spořících produktů (za kterými stojí i jiné banky než ta jejich). Banky které potřebují získat hotovost od střadatelů, získají okamžitý přístup k širokému spektru zákazníků, které mohou oslovit bez drahého marketingu a bez nutnosti provozovat vlastní infrastrukturu na jednotlivých místních trzích.

„Do oblasti spořících produktů v drobném bankovnictví zavádíme to, co je již u ostatních bankovních produktů, jako jsou investiční fondy či hypotéky, standardem – otevřenou architekturu, která umožňuje okamžitý přístup k nejlepším nabídkám a produkty v oblasti termínovaných vkladů. … Naše služba umožňuje vytvoření jednotného, přeshraničního evropského bankovního trhu, což je to po čem politici a orgány státního dozoru volají,“ vysvětluje zakladatel firmy Tim Sievers.

Deposit Solutions od roku 2011 spravuje vklady přesahující svým objemem jednu miliardu eur. Činí tak prostřednictvím různých mezibankovních (b-to-b) aplikací. V roce 2014 představila svou vlastní značku ZINSPILOT, jejímž prostřednictvím jsou jednotlivé nabídky spořících produktů inzerovány přímo německým střadatelům.

Marihuana láká velké hráče

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.