Nejlepší maso a co dál? Zhodnocení o více než 250 %


16:38 • 6. ledna 2017

Tagy: Argentina, Akcie, investice, Morgan Stanley

Argentinské hovězí stejky patří k těm nejlepším. Co dalšího může jihoamerická země nabídnout? Zhodnocení o více jak 250 % během příštích pěti let, míní banka Morgan Stanley.

„Morgani“ odhadují, že investoři zaměřující se na argentinský akciový trh by během příštích 60 měsíců mohli zhodnotit své investice až o 258 %. Proč? Banka staví především na představě návratu k ekonomické a politické rovnováze, která přišla po bouřlivé době po roce 2002, kdy si Argentina prošla bankrotem a následným finančním kolapsem.

Morgan Stanley pracuje s celkem třemi scénáři budoucího vývoje argentinského akciového trhu. Ten nejlepší je oněch zmiňovaných +258 %, prostřední, nejpravděpodobnější, pak dosahuje +133 %. Nejhorší verze pak odhaduje ztrátu o velikosti -18 %.

Největší akciová rally aneb když je + 114 % pouhou iluzí

„Věříme, že rozmach argentinského kapitálového trhu by mohl přilákat zhruba 230 miliard dolarů v čistém přílivu financí a přímých zahraničních investic během příštích pěti let,“ přepisuje sever Business Insider slova studie banky. „Očekáváme tedy, že se Argentina díky své roli a důležitosti stane novým zdrojem dluhopisů a akcií světových portfolií. Proces už sice dávno začal, stále však není pozdě na nákup.“

Pokud dojde na rychlou a úspěšnou implementaci ekonomických reforem (optimistický scénář), růst argentinské ekonomiky by se měl zvýšit na 4 % za rok, což by se nutně projevilo v boomu tamního akciového trhu. V opačném případě se můžeme dočkat zpomalení a následného propadu akcií o zmiňovaných 18 %.

Absurdní bankrot Argentiny

Obnova nese první ovoce

Fakt, že se v Argentině věci hýbou tím správným směrem, potvrzuje například hedgeový fond Brevan Howard, který spravuje aktiva v hodnotě 18 miliard dolarů. Jeho management se v roce 2015 rozhodl svým klientům nabídnout investice skrze speciální projektovou společnosti (tzv. SPV), která měla využít výhody očekávané politické změny. A výsledek? Od ledna 2015 si investoři přišli na zisky kolem +18 %.

Poté, co si Argentina před 15 lety prošla defaultem dluhopisů v hodnotě 90 miliard dolarů, se začíná postupně oklepávat. Nejlépe to potvrzuje její návrat na dluhopisový trh v dubnu 2015. Argentinské vládě se tehdy podařilo prodat bondy v hodnotě kolem 15 miliard dolarů, přičemž zájem investorů dosahoval objemu 65 miliard.

Akademik troubí na poplach: Bude to horší než v roce 1994

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen pro něj byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.