Zdeněk Tůma: Porevoluční potenciál jsme už vytěžili

17:51 10. září 2014

Nic už nebude tak, jako dřív. Tak by se dal shrnout rozhovor s ekonomem, bývalým guvernérem ČNB a partnerem v KPMG Česká republika. K předkrizovému výkonu ekonomiky se nevrátíme, alespoň 3procentní růst by byl fajn, říká Zdeněk Tůma. Zároveň není potenciál k nějakému výraznějšímu posilování koruny, jako tomu bylo v předchozí dekádě. A co se týče domácích bank, jejich vysoká ziskovost je již také minulostí. Co Zdeněk Tůma jako politik, to už je také science fiction?

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


Tomský: Sorosovo přání je nesmysl, brexit bude

21:01 28. června 2017

Evropská unie trvá na tom, že pro unijní občany v Británii by měla platit stejná pravidla jako na území EU – to samozřejmě napadá britskou suverenitu. EU bude dělat Británii ohromné potíže. Vztah Británie a EU se vyhrocuje. Důvod? Zákulisí britského referenda komentuje politolog, nakladatel a euroskeptik Alexander Tomský, který do Británie emigroval v roce 1967. 

Sázíme na digitální komiks, potenciál je obrovský, říkají tvůrci NANITS

14:44 2. srpna 2017

Českem prošla vlna komiksů, které byly pro intelektuální publikum. Byly hodně experimentální nebo undergroundové. My chceme zdejšímu publiku nabídnout kvalitní český komiks v digitální podobě. Serveru Roklen24 to řekl Michael Petrus, kreativní ředitel projektu Nanits Universe. 

David Sedláček (ČVUT): Tahounem virtuální reality je Průmysl 4.0

21:02 6. července 2017

Cílem Evropské kosmické agentury (ESA) je cesta na Měsíc a vybudování tamní základny pomocí 3D tisku. My jsme pro ni vytvořili virtuální program, který celý průběh cesty přiblíží – stavbu rakety, samotný let, sbírání vzorků hornin a výzkum. Jaký je rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou prozrazuje David Sedláček z katedry počítačové grafiky a interakce (FEL, ČVUT).

Další videa


Grason řeší problémy. Práce v gastronomii díky aplikaci

16:37 14. února 2019

Aplikace Grason vyhrála soutěž podnikatelek WOMEN STARTUP COMPETITION a plánuje expanzi. Grason propojuje kvalitní gastro provozy s ověřeným personálem a řeší tak jeden z největším problémů současné gastronomie. Serveru Roklen24 to řekla CEO firmy Jarmila Kowolowská.

KOVY: Influencer je dnes nejsilnější médium

09:26 10. února 2019

Influencer je dnes nejsilnější médium. Dokáže své diváky ovlivnit mnohem víc než klasické zdroje informací nebo reklamy. A musí se s ním pracovat velmi opatrně. Budu ukazovat ty případy, kdy se to třeba úplně nepovedlo. Serveru Roklen24 to řekl Karel Kovář alias KOVY, jeden z nejvýraznějších představitelů české YouTube scény, který povede workshop ELAI s názvem "Sociální sítě, influenceři a generace Z".

A co vy? Chcete také podpořit nadějnou vizi a investovat?

16:34 5. února 2019

Přišli za námi lidé kuchařské školy Chefparade s jejich nejnovějším nápadem – chtěli si postavit školu vaření na vlastním statku. Na to, aby tento projekt mohli rozjet, potřebovali kapitál. Jednou z možností bylo vydat se klasickou cestou a zažádat o financování banku, kde již společnost měla úvěr. Vybrali si ale investiční crowdfunding.

VIDEO: Zařízení od Audified má Paul McCartney, Národní divadlo i soudy

09:23 2. února 2019

Brněnská firma Audified se zaměřuje na populární simulace zařízení, která jdou velmi obtížně sehnat, jsou drahá nebo se zachovalo jen pár kusů. Přes jejich efekt zpívá Paul McCartney, originál pochází právě z doby Beatles. Zároveň jde o pomůcky, které zrychlují nahrávací proces. Naši techniku využívají například soudy, řekl v rozhovoru ředitel firmy Lubor Přikryl.

VIDEO: Loni miliarda, letos dvě. Roger přináší revoluci ve fakturách

17:18 28. ledna 2019

Platební instituce Roger převrátila tradiční faktoringový model. Umí zkrátit splatnost faktur z průměrných 52 dní na tři. Loni profinancovala faktury za miliardu korun. To je meziročně o 50 procent více. V letošním roce to budou dvě miliardy. Serveru Roklen24 to ve video rozhovoru řekl Adam Šoukal, CEO Roger.

Spolehlivost, design, výdrž baterie. I na to sází firma Simple Hardware

17:02 21. ledna 2019

Spolehlivost, pěkný design, dlouhá výdrž baterie. To jsou přednosti výrobků společnosti Simple Hardware, která úspěšně vstoupila na investiční platformu Fundlift. Cílovou částku brzy navýšila z šesti na 12 milionů korun. CEO Simple Hardware Pavel Sodomka ve video rozhovoru pro Roklen24 vysvětluje, na co firma peníze využije. Dodává, že Internet věcí (IoT) je jedna z dalších revolucí, které přicházejí.

VIDEO: Proč být pozadu, když investovat dnes může každý

17:10 17. ledna 2019

K tomu, abychom si dnes mohli vydělat peníze investováním, už nepotřebujeme chodit v obleku s kufříkem v ruce, mít vlastního bankéře nebo vysokoškolské tituly z ekonomie. Dnes už může investovat každý – vaše kolegyně z práce, váš spoluhráč z tenisu nebo třeba vaše kadeřnice. Než ale začneme vydělávat peníze, pojďme si projít pár základních věcí, ve kterých musíme jako budoucí investoři mít jasno.

VIDEO: Jak vyhrát soutěž a dostat se na titulku Forbesu

17:10 16. ledna 2019

WOMEN STARTUP COMPETITION vyhrála, i když zažila fuckup s prezentací. Teď je Pavlína Zychová spoluorganizátorkou této soutěže a ambasadorkou pro Českou republiku. Ve video rozhovoru pro Roklen24 prozrazuje, co by měly startupistky udělat, aby se třeba dostaly na titulku Forbesu.

Bezpečný přístav na cestě za horizont vlastních možností. I to je xPORT

17:21 2. ledna 2019

Univerzitní podnikatelský akcelerátor Vysoké školy ekonomické (VŠE) nabízí startupům inspirativní prostory, místo v open space nebo ve vlastní kanceláři. Zázemí zde našla také milovnice sýrů Alex nebo společnost Amio.io. Ve video rozhovoru pro Roklen24 prozrazují, proč si vybrali právě xPORT.

Chill out zóna, terasa. Nové call roomy. xPORT se rozrůstá

17:39 19. prosince 2018

xPORT byznys akcelerátor Vysoké školy ekonomické, který se zaměřuje výlučně na B2B startupy, se rozrůstá. Jeho cílem je vytvořit zázemí pro firmy a komunitu firem, která spolu bude sdílet svoje úspěchy i neúspěchy. Video Roklen24 ukazuje jeho nové prostory - chill out zónu, nové call roomy a zasedací místnosti. 

Karel Fillner: Kryptoměny nejsou o „Dnes kup, zítra prodej a kup si Lambo“

17:27 17. prosince 2018

Do kryptoměnového světa přišlo v roce 2017 příliš mnoho lidí, kteří v nákupu viděli skvělou možnost, jak zbohatnout. Nikdy předtím zkušenost s podobnými trhy neměli. V okamžiku, kdy se jim domeček z karet zhroutil, to neustáli. Panika je díky tomu daleko hlubší a medvědí trend asi i díky tomu trvá daleko déle. V rozhovoru pro server Roklen24 to řekl prezident Krypto-bankovní asociace (BACCA) Karel Fillner. Hlavní ekonom skupiny Roklen Dominik Stroukal s ním mluvil nejen o minulosti a…

Konec Babiše? Zvolte mě premiérem a uvidíte, říká hlavní ekonom Saxo Bank

17:05 6. prosince 2018

V České republice máte úžasnou výrobní historii a základnu, ale v posledních deseti letech jste do ní neinvestovali ani korunu. Snažíte se jen, aby věci fungovaly ze čtvrtletí do čtvrtletí místo, abyste se zamysleli a řekli: moment, máme nejlepší výrobní prostředky v Evropě. Jsme geograficky na nejvýhodnějším místě v Evropě, chceme imigraci, ale tu správnou imigraci. Chceme, aby se lidé zapojili, aby byli součástí společnosti. Je toho opravdu spousta. Zvolte mě premiérem a uvidíte. V…

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.