Microsoft nabudil americké akcie a padly nové rekordy


AKTUALIZOVÁNO 23:01 22:27 • 20. července 2016

Tagy: Wall Street, Microsoft, Intel, Morgan Stanley, americké akcie

Americké akcie opět posílily a akciové indexy Dow Jones a S&P500 dosáhly nových historických rekordů. O dobrou náladu na trhu se postaraly především akcie softwarového gigantu Microsoft.

Úzký index bluechips Dow Jones, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických firem, si dnes připsal 0,19 procenta a uzavřel na 18.595,03 bodu. Širší index S&P500 stoupl o 0,43 procenta na 2173,02 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite posílil o výrazných 1,06 procenta na 5089,93 bodu.

Tržní hodnota akcií Microsoftu se díky příznivým hospodářským výsledkům zvýšila o víc než 5 procent. Postaraly se o to hospodářské výsledky. Firma, která je největším výrobcem softwaru na světě, oznámila, že ve svém čtvrtém finančním čtvrtletí hospodařila se ziskem 3,1 miliardy dolarů po ztrátě 3,2 miliardy dolarů před rokem. 

Vzhůru zamířily rovněž akcie banky Morgan Stanley, jejíž čtvrtletní výsledky překonaly očekávání analytiků. Tím se Morgan Stanley postavila po bok Goldman Sachs, Citigroup, JPMorgan i Bank of America. Z překvapivě příznivých hospodářských výsledků těžily také akcie farmaceutické společnosti Abbott Laboratories.

Po závěru obchodování na čerstvě představené výsledky reagovaly poklesem akcie Intelu. Ztratily kolem 3 procent kvůli zaostání tržeb za očekáváním. Zisk na akcii byl však na odhady. Podobný byl obrázek u American Express.

Na devizovém trhu se dnes americký dolar vyšplhal až na čtyřměsíční maximum vůči koši hlavních světových měn. V posledních týdnech těží zejména z příznivých údajů o ekonomice Spojených států. Ty podporují očekávání, že americká centrální banka (Fed) by mohla ještě letos přikročit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Dolarový index, který měří hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, se dostal nejvýše od 10. března. Později však o zisky přišel, vrátil se na zhruba 97 bodů.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na finanční trhy, bankovnictví a hospodářskou politiku. Specializoval se na analýzu dat z ekonomiky finančními trhy. Při studiích nejprve spoluutvářel zpravodajství z finančních trhů v rámci Hospodářských novin. Několik let vedl public relations a propagaci v oblasti vládní podpory tuzemského exportu. Následně zodpovídal za Business Development v přední tuzemské poradenské skupině. Věnoval se vlastním projektům v oblasti PR. Pět let se podílel na chodu a rozvoji investičního portálu Patria.cz, kde zodpovídal zejména za zpravodajství z finančních trhů. Od května roku 2014 se podílí na startu finanční skupiny Roklen Fin. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.