Morgan Stanley jako konzerva? Nikoliv, sází na FinTech


11:37 • 26. ledna 2017

Tagy: Morgan Stanley, FinTech, Banky, USA

Americká investiční banka Morgan Stanley odhalila plán modernizace s cílem světově posílit své služby wealth managementu. Finanční gigant oznámil, že v současnosti spolupracuje s deseti fintechovými firmami, které zákazníkům nabídnou bezproblémové a okamžité řešení v oblasti finančního poradenství.

V době, kdy jsou již finanční technologie integrovány v bankovním sektoru, přichází řada i na investiční společnosti. Tento vývoj je stále zjevnější a tento sektor se tak snaží předejít situaci, ve které by mohl nastat odliv drahocenných zákazníku směrem k fintech firmám v Sillicon Valley.

„Digitalizace v tomto odvětví výrazně snižuje náklady poskytovatelům služeb, což vytváří atraktivní ceny pro naše klienty“ říká CEO Morgan Stanley James Gorman. „Investiční společnost 21. století směřuje k modelu digitálně bankovní platformy, tak aby si zajistila konkurenční výhodu a obhájila svou pozici na trhu“ dodává Gorman.

Morgan Stanley chystá změny

Klíčovou složkou zákaznické základny společnosti tvoří bohatší klienti, což byl jeden z důvodů pro úspěch společnosti nad soupeři ve finančním průmyslu. Společnost nicméně neplánuje usnout na vavřínech a snaží se rozšířit podnikání do oblasti wealth managementu a pomocí nejnovějších technologií, které umožnují osekat náklady na procesy mezi bankou a klientem. Hlavním cílem nové strategie je vybudovat technologické systémy podporující poradenství a operační řízení. Primárně jde o vývoj aplikací pro manažery. Na druhou stranu však Morgan Stanley cílí i na zákazníky, kteří hledají kompletní digitalizované řešení finančních služeb.

Gorman také dodal, že investice do fintechu povzbudí zájem zákazníků o zjednodušenou interaktivní komunikaci s bankovním domem, což by v konečném výsledku rozšířilo a diverzifikovalo demografický profil klientely.

Společnosti pro strategické partnerství

Addepar: je jednou z hlavních firem, která pro Morgan Stanley vyvíjí aplikaci určenou pro investment tracking. Aplikace umožnuje zákazníkům simultánně sledovat jejich investice a jejich pohyby na bankovních účtech, a to ty mimo Morgan Stanley.

Zelle: poskytuje digitální platební sít´ fungující na peer-to-peer bázi. Za projektem stojí jména jako JP Morgan, Chase&Co. nebo Bank of America Corp.

Twillio: je služba využívající kombinaci cloudového prostředí a komunikační aplikace, podobné Facebook messenger. Tento trend je na vzestupu a Morgan Stanley za účelem integrace této služby navázal spolupráci se společnostmi jako Cloudera a Data Analytics Software.

Příklad Morgan Stanley naznačuje, že společnost má jasnou vizi pro nadcházející roky, kterou je přímočará modernizace procesů prostřednictvím digitálního managementu. Po fintechové revoluci společnost v roce 2018 plánuje 3% marži na služby wealth managementu.

Oznámení nové strategie přišlo po zprávě o zdvojnásobení zisků banky Goldman Sachs za poslední kvartál loňského roku. Přispěl k tomu nárůst obchodování na akciových i dluhopisových trzích po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

RSS

Externí autor Roklen24Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.