Americkým akciovým indexům dnes vévodil Nasdaq


22:29 • 29. března 2017

Tagy: americké akcie, Wall Street, Nasdaq, Dow Jones, S&P500

Na včerejší růst akcií dnes nejlépe navázal technologický index Nasdaq, který rostl o 0,38 procenta na 5897,55 bodu. Ze všech sektorů na tom byla nejlépe energetika. Energetické firmy rostly kumulovaně o více než 1,2 procenta.

Navzdory úternímu růstu se americké akcie vrátily k obchodování kolem nuly. Index Dow Jones, který se skládá z akcií třiceti předních amerických podniků, v závěru poklesl o 0,2 procenta na 20 659,32 bodu a vrátil se tak zpět do červených čísel. Ke ztrátě nejvíce přispěly akcie UnitedHealth, které ztratily 1,20 procenta. Širší index S&P 500 si naopak připsal 0,11 procenta a rostl tak na 2361,13 bodu.

Dnešní obchodování se jak na globálních, tak na amerických trzích vedlo v atmosféře oficiálního spuštění brexitu. Několik makléřů však pro televizi CNBC uvedlo, že tento krok nijak obchodování neovlivnil, jelikož už byl jistý a předem daný. Trader Silicon Valley Bank Minh Trang dnešek označil za „první den rozvodu“ s tím, že až důležitá jednání o podmínkách odchodu mohou mít vliv na náladu na trzích.

Společně s nárůstem energetických firem rostly také některé e-commerce a maloobchodní firmy. Google zakončil s +1,18 %, Facebook +0,58 %, Amazon +2,16 % a Target dokonce +2,86 %.

Co se týče dnešních ekonomických dat, týdenní žádosti o hypotéku se držely na očekávané úrovni, rozjednané prodeje domů pak v únoru rostly o 5,5 %, což bylo o tři procentní body více, než analytici čekali.

Velký nárůst dnes zaznamenala také ropa. Cena americké WTI se dnes zvýšila o 2,13 % na 49,40 dolaru za barel. Ropa Brent zaznamenala zisk 1,85 % a vyšplhala se tak na 52,28 dolaru za barel.

RSS

Student navazujícího magisterského studia Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Jeho oborem je hospodářská správa a hospodářské a politické dějiny 20. století. Zajímá se o ekonomii, finanční trhy a politiku.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.