Hozená rukavice: Měl by Apple koupit Netflix?


12:35 • 15. března 2017

Tagy: Apple, Netflix, americké akcie, Akcie, aplikace

Co by měl Apple udělat se svou hotovostí? Má sedět na volných miliardách, či je raději investovat do oblasti, kde stejně plánuje další expanzi? Co kdyby třeba koupil Netflix?

Poslední data ukázala, že Netflix zažívá boom tržeb z oblasti App Store, která spadá pod firmu Apple. Podle šetření společnosti Sensor Tower zvýšili zákazníci aplikace s emblémem nakousnutého jablka své výdaje o 130 % meziročně, a to v kategorii zábavy, kam spadá například HBO Now, Hulu či právě Netflix. Do toho všeho navíc vstupuje plán, v jehož rámci chce Apple do roku 2020 zdvojnásobit své příjmy z oblasti služeb, jejíž součástí je právě App Store.

Morgan Stanley: Za letošek +25 %? Vsaďte na „mrtvé“ odvětví

Dočkáme se tedy, že Tim Cook a další sáhnou do své „pokladnice“ volné hotovosti čítající 240 miliard dolarů?

„Pokud bychom chtěli dělat to, co dělají všichni ostatní, možná bychom měli opravdu nakoupit nějakou jinou firmu,“ řekl na konferenci Recode Media Eddy Cue, šéf oddělení obsahu v rámci App Store, iTunes Store, iBooks Store a Apple Music. „To však není to, o co se celou dobu snažíme. Chceme jít vlastním unikátním směrem.“

Tolik asi k vyjádření představitelů Applu. Pravdou však je, že společnost Sensor Tower možnost nákupu obdobné firmy, jako je právě Netflix, zcela nezatracuje. Vzhledem k tomu, že uživatelé iPhonů utrácí za aplikace částky v rozmezí od 2,3 USD až po 40 USD, stále se jedná o možnost, která by slavnou firmu mohla poměrně snadno popostrčit směrem k vytyčenému cíli vyšších tržeb.

Morgan Stanley: Za letošek +25 %? Vsaďte na „mrtvé“ odvětví

Stejně tak by Apple mohl získat i další odbytiště, kde by mohl uvádět chystanou reality show „Planet of the Apps“, která spatří světlo světa na jaře, a to v rámci Apple Music.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření, bojové sporty. Externě přednáší na vysoké škole CEVRO Institut.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.