„Goldmané“: Snižujeme náklady. Do 2017 vstupujeme jako jednička


14:30 • 18. ledna 2017

Tagy: Goldman Sachs, zisk, Wall Street

Jedna z nejvíce sledovaných bank na Wall Street – Goldman Sachs – dnes oznámila velice pozitivní výsledky za 4Q 2016. Zisk na akcii byl 5,08 dolarů oproti očekávaným 4,82. Celkové tržby firmy činily 8,17 miliardy dolarů. Původně se očekávaly na hodnotě 7,74 miliardy dolarů. Rentabilita vlastního kapitálu (ROE) byla 11,4 %. Celkovému zisku pomohly dluhopisy, měnové obchody a komodity, které se zvýšili celkově o 3 % mezikvartálně.

Banka prohlásila, že snížila své náklady na nejnižší úroveň od finanční krize v roce 2008, což je klíčový ukazatel, který zajímá současné i potenciální investory.

„Po obtížnější první polovině roku 2016 měla firma optimální výstup po zbytek období,“ uvedl CEO Lloyd C. Blankfein. „Ve druhé půlce roku jsme opatrně snižovali náklady a do nového roku vstupujeme na první pozici v našem odvětví se silným kapitálem a dobrou likviditou,“ dodal.

Trump rally a bankéři? Šéf „Goldmanů“ vydělal 140 milionů

Banka v průběhu roku snížila počet zaměstnanců o 2400 na 34 400. Zároveň však varovala před velkou výzvou v roce 2017, kterou představují nízké úrokové sazby, politická nejistota a snížení světového ekonomického růstu.

Reakcí na dnešní oznámení o zisku byly okamžitý prodej akcií firmy. Titul „GS“ zatím poklesl o 1 % před otevřením Wall Street v 15.00 středoevropského času. Od začátku roku se akcie Goldman Sachs propadly o 2 %, ale od listopadových prezidentských voleb jsou stále v plusu na + 14 %.

Diktát Fedu zabíjí kapitalismus. Banky jsou přeregulované

RSS

Student navazujícího magisterského studia Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. Jeho oborem je hospodářská správa a hospodářské a politické dějiny 20. století. Zajímá se o ekonomii, finanční trhy a politiku.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.