S&P zasadila úder klíčovým americkým bankám


11:50 • 3. prosince 2015

Tagy: rating, Bank of America, JP Morgan, Citigroup, Wells Fargo, Morgan Stanley, Goldman Sachs

Osmi velkým americkým bankám byl agenturou Standard & Poors sníženo hodnocení. Agentura usoudila, že pravděpodobnost federální podpory v budoucích krizích upadá.

Bank of America, JPMorgan, Citigroup a Wells Fargo – banky, kterých se snížení ratingu týká hlavně v reakci na to, že americká centrální banka Fed dokončuje pravidla pro příští rok, upravující množství a typ kapitálu, který musí banky držet, aby ustály případné velké šoky.

Morgan Stanley, Goldman Sachs, Bank of New York Mellon a State Street – další čtyři banky patřící mezi celosvětově systémově důležité banky, kterým byl rating také snížen. Posun negativním směrem agentura S&P naznačovala již minulý měsíc. Všem osmi společnostem byl rating snížen o jeden stupeň (viz galerie článku).

Americká centrální banka Fed v říjnu poukazovala na to, že podle nových pravidel by šest největších amerických bank čelilo nedostatku kapitálu ve výši 120 miliard dolarů. Od bank se očekává, že jejich TLAC (Total Loss-Absorbency Capacity) – schopnost absorbovat ztráty – bude nejméně 18 procent jejich rizikově vážených aktiv.

Pravidlo je jedním z prvků úsilí regulátorů k posílení institucí, které jsou považovaný za takzvané „too big to fail“.

Napsat autorovi RSS

Vojtěch Černohorský je student navazujícího magisterského oboru Ekonomická analýza na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o finanční trhy a ekonomii. V Roklen24 působí na pozici junior editora.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.