Hitparáda tržeb tech firem: Kdo je vítězem 4Q?


16:00 • 12. března 2017

Tagy: Facebook, Amazon, Apple, PayPal, Intel, Microsoft, Twitter

Budoucnost dnešního světa tkví v technologiích a tak není divu, že nejvíce dolarů se točí právě v technologických firmách. Takřka všichni největší technologičtí giganti si za poslední čtvrtletí polepšili. Někteří více, někteří méně. Které firmě vzrostly tržby oproti předchozímu roku více než o polovinu?

Jak ukazuje graf, který vytvořil Business Insider za použití dat Statista, vítězem posledního čtvrtletí minulého roku je společnost Facebook. Alespoň co se týče růstu tržeb; Facebooku se meziročně zvýšily o více jak 50 %, což je výrazně víc, než o kolik si polepšili ostatní velcí technologičtí giganti. Za Facebookem následují Amazon a Aphabet s nárůstem něco málo přes 22 %.

Tržní kapitalizace Facebooku (385,9 mld. USD) předčila Exxon Mobil (339 mld. USD)

Naopak nijak výrazně si nepolepšil Twitter a Microsoft s meziročním nárůstem tržeb kolem jednoho procenta. Tržby Apple a eBay vzrostly oproti poslednímu čtvrtletí předchozího roku o něco málo přes 3 %.

Ověřeno na datech: Uživatelé Apple mají nejvyšší úvěrové skóre

RSS

Je absolventkou Národohospodářské fakulty a Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o behaviorální ekonomii a finance.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.