Tomský: Sorosovo přání je nesmysl, brexit bude

21:01 28. června 2017

Evropská unie trvá na tom, že pro unijní občany v Británii by měla platit stejná pravidla jako na území EU – to samozřejmě napadá britskou suverenitu. EU bude dělat Británii ohromné potíže. Vztah Británie a EU se vyhrocuje. Důvod? Zákulisí britského referenda komentuje politolog, nakladatel a euroskeptik Alexander Tomský, který do Británie emigroval v roce 1967. 

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


Tomský: Sorosovo přání je nesmysl, brexit bude

21:01 28. června 2017

Evropská unie trvá na tom, že pro unijní občany v Británii by měla platit stejná pravidla jako na území EU – to samozřejmě napadá britskou suverenitu. EU bude dělat Británii ohromné potíže. Vztah Británie a EU se vyhrocuje. Důvod? Zákulisí britského referenda komentuje politolog, nakladatel a euroskeptik Alexander Tomský, který do Británie emigroval v roce 1967. 

Sázíme na digitální komiks, potenciál je obrovský, říkají tvůrci NANITS

14:44 2. srpna 2017

Českem prošla vlna komiksů, které byly pro intelektuální publikum. Byly hodně experimentální nebo undergroundové. My chceme zdejšímu publiku nabídnout kvalitní český komiks v digitální podobě. Serveru Roklen24 to řekl Michael Petrus, kreativní ředitel projektu Nanits Universe. 

David Sedláček (ČVUT): Tahounem virtuální reality je Průmysl 4.0

21:02 6. července 2017

Cílem Evropské kosmické agentury (ESA) je cesta na Měsíc a vybudování tamní základny pomocí 3D tisku. My jsme pro ni vytvořili virtuální program, který celý průběh cesty přiblíží – stavbu rakety, samotný let, sbírání vzorků hornin a výzkum. Jaký je rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou prozrazuje David Sedláček z katedry počítačové grafiky a interakce (FEL, ČVUT).

Další videa


Pivní tabulka se vrací. Jak se bude v Česku danit pivo?

16:15 27. května 2020

Jako by toho letos nebylo na hospodské málo. Nejdřív jim nouzový stav citelně redukoval příjmy. Od května navíc platí nový komplikovaný režim DPH na pivo. Michal Jelínek, majitel poradenské skupiny V4 Group, na sebe před upozornil tabulkou devíti nových možných variant zdanění. Ta vzbudila velkou pozornost. Dopálila dokonce i premiéra Andreje Babiše, který ji ve svém facebookovém hlášení označil jako idiotskou. Jak dopadla změna na restaurace vysvětluje Jelínek ve video rozhovoru pro server…

Na co by neměli top manažeři zapomínat?

19:52 23. května 2020

Przemyslaw Siuda má rozsáhlé zkušenosti s řízením sdílených center služeb. Na ostravské konferenci Leadership 4 the future poskytl serveru Roklen24 krátký rozhovor.

Pandemie? Ta nás nezastaví, přesuneme se do virtuální reality

17:34 21. května 2020

Byli uprostřed příprav konferencí a veletrhů. COVID-19 jim ale překazil plány. Co teď? Úplně to zabalit? Neobvyklá situace si vyžádala neobvyklé řešení, a proto akci přesunuli do virtuální reality. A tak vznikl WeAre Summit. Už 26. a 27. května na něm můžete potkat osobnosti jako jsou Guy Kawasaki (Chief Evangelist nástroje Canva) nebo Frank Salzgeber z Evropské vesmírné agentury, ale taky mnoho dalších.

Váš obsah nikoho nezajímá? Boom’n‘Rank má řešení

15:50 11. května 2020

Více než devět desetin obsahu na webu vznikne zbytečně. Jak je to možné? Vůbec se totiž nedostane ke konzumentům. Český startup Boom’n’Rank pomáhá firmám, aby jejich obsah nedopadl stejným způsobem. Jeho CEO Martin Kůra poskytl serveru Roklen24 video rozhovor.

Chceme posunout vzdělávání do 21. století, říká startup Edhance

08:26 2. května 2020

Informační technologie budou hrát čím dál důležitější roli a dnešní děti se jim už v budoucnu nevyhnou. Přesto však výuka IT na českých školách často zůstává zamrzlá někdy v devadesátých letech. Český startup Edhance to chce napravit a dokázat, že se informatika dá vyučovat zábavnou formou. Roklen24 se zúčastnil ukázkové hodiny na ZŠ Písnická v Praze, kde nám zakladatel a kreativní ředitel Edhance Lukáš Rejchrt poskytl rozhovor.

Kamera, která je nadějí pro zrakově postižené

16:00 15. dubna 2020

Nakoupit si, orientovat se na ulici nebo si objednat z jídelního lístku. Pro zdravého člověka to jsou zcela rutinní záležitosti. To ale neplatí pro osoby se zrakovým postižením. I drobné dennodenní úkony se pro ně můžou stát nepřekonatelnými překážkami, pokud na blízko není někdo, kdo by jim pomohl. Nemusí tomu tak ale být. Kamera OrCam My Eye dokáže zrakově hendikepovaným poskytnout nezávislost na druhých. Ředitel OrCam pro střední a východní Evropu Irie Meltzer serveru Roklen24 ve video…

Češi, nebojte se angličtiny!

11:03 3. dubna 2020

Skončit až druhá? Někdy to nemusí tolik bolet. Evu Peterkovou s jejím projektem Blabu porota soutěže Women Startup Competition zvítězit nenechala. Eva si ale získala sympatie obecenstva a odnesla si proto hned dvě ceny – stříbro z hlavní soutěže a cenu publika. Díky Blabu si můžete zlepšit angličtinu konverzací s rodilými mluvčími.

Proč jsou sociální sítě horší než drogy?

16:01 24. března 2020

Sociální sítě jako závislost, která nikdy nekončí. Timeline na Facebooku či Instagramu je nekonečná a s tím i množství podnětů z ní proudících. Proti vám stojí algoritmus, který vás zná. Ví, jak získat pozornost, a umí to prodat. Bezbrannost pak nespočívá v naší lenosti, ale v tom, že se prostě proti něčemu tak dobrému nedokážeme bránit, řekl ve video rozhovoru pro Roklen24 Petr Ludwig, autor bestselleru Konec prokrastinace, jedné z nejrychleji prodávaných českých knih současnosti. Rozhovor byl…

Technologie jako tajní hrdinové. Nevidíme je, ale pomáhají nám

09:47 15. března 2020

Dnes končí možnost hlasovat v soutěži ZONKY INNOVATION AWARDS, jejímž cílem je zviditelnit inovativní firmy a jejich skryté technologické hrdiny. Ještě před koncem hlasování se uskutečnila panelová diskuse Zonky Innovation Talk. Během ní zástupci nominovaných firem debatovali třeba o inovacích, fintechu, ale také o aktuálním dění na Wall Street v souvislosti s pandemií koronaviru. Server Roklen24, který je mediálním partnerem soutěže, přináší exkluzivní video z této debaty. 

Vítězka Women Startup Competition posílá nanosatelity do vesmíru

08:00 7. března 2020

Petra Chudíková vyhrála soutěž Women Startup Competition, která je určena pouze pro projekty s alespoň jednou ženou mezi zakladateli. Petra je šéfkou firmy Spacemanic, která navrhuje kostky určené na to, aby byly vypuštěny do vesmíru. Ve video rozhovoru pro server Roklen24 popisuje, co tyto nanosatelity umí.

Rozvoj elektromobility? Česko potřebuje více dobíjecích stanic

15:37 6. března 2020

Mnoho lidí se bojí koupě elektroauta kvůli nedostatečnému dojezdu. Když nemáte dostatek nabíjecích stanic, máte obavy. Potřebujeme více nabíjecích stanic, říká ve video rozhovoru pro server Roklen24 Business Analyst Škoda Auto Aron Lazarchick.

Jedenáct akceleračních kol. Evoluce startupů optikou StartupYardu

08:24 1. března 2020

StartupYard, nejstarší akcelerátor v Praze, má za sebou téměř deset let fungování. Demo Day je tradičním vrcholem každého akceleračního kola. Je to konference, která spojuje startupy s investory a zástupci korporací. Posledním 11. akceleračním kolem prošlo šest startupů z pěti zemí. Své strategie prezentovaly před 200 experty. Jak se startupy od roku 2011 změnily říká ve video rozhovoru pro server Roklen24 ředitel StartupYardu Cedric Maloux.

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.