Tomský: Sorosovo přání je nesmysl, brexit bude

21:01 28. června 2017

Evropská unie trvá na tom, že pro unijní občany v Británii by měla platit stejná pravidla jako na území EU – to samozřejmě napadá britskou suverenitu. EU bude dělat Británii ohromné potíže. Vztah Británie a EU se vyhrocuje. Důvod? Zákulisí britského referenda komentuje politolog, nakladatel a euroskeptik Alexander Tomský, který do Británie emigroval v roce 1967. 

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


Tomský: Sorosovo přání je nesmysl, brexit bude

21:01 28. června 2017

Evropská unie trvá na tom, že pro unijní občany v Británii by měla platit stejná pravidla jako na území EU – to samozřejmě napadá britskou suverenitu. EU bude dělat Británii ohromné potíže. Vztah Británie a EU se vyhrocuje. Důvod? Zákulisí britského referenda komentuje politolog, nakladatel a euroskeptik Alexander Tomský, který do Británie emigroval v roce 1967. 

Sázíme na digitální komiks, potenciál je obrovský, říkají tvůrci NANITS

14:44 2. srpna 2017

Českem prošla vlna komiksů, které byly pro intelektuální publikum. Byly hodně experimentální nebo undergroundové. My chceme zdejšímu publiku nabídnout kvalitní český komiks v digitální podobě. Serveru Roklen24 to řekl Michael Petrus, kreativní ředitel projektu Nanits Universe. 

David Sedláček (ČVUT): Tahounem virtuální reality je Průmysl 4.0

21:02 6. července 2017

Cílem Evropské kosmické agentury (ESA) je cesta na Měsíc a vybudování tamní základny pomocí 3D tisku. My jsme pro ni vytvořili virtuální program, který celý průběh cesty přiblíží – stavbu rakety, samotný let, sbírání vzorků hornin a výzkum. Jaký je rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou prozrazuje David Sedláček z katedry počítačové grafiky a interakce (FEL, ČVUT).

Další videa


Češi, nebojte se angličtiny!

11:03 3. dubna 2020

Skončit až druhá? Někdy to nemusí tolik bolet. Evu Peterkovou s jejím projektem Blabu porota soutěže Women Startup Competition zvítězit nenechala. Eva si ale získala sympatie obecenstva a odnesla si proto hned dvě ceny – stříbro z hlavní soutěže a cenu publika. Díky Blabu si můžete zlepšit angličtinu konverzací s rodilými mluvčími.

Proč jsou sociální sítě horší než drogy?

16:01 24. března 2020

Sociální sítě jako závislost, která nikdy nekončí. Timeline na Facebooku či Instagramu je nekonečná a s tím i množství podnětů z ní proudících. Proti vám stojí algoritmus, který vás zná. Ví, jak získat pozornost, a umí to prodat. Bezbrannost pak nespočívá v naší lenosti, ale v tom, že se prostě proti něčemu tak dobrému nedokážeme bránit, řekl ve video rozhovoru pro Roklen24 Petr Ludwig, autor bestselleru Konec prokrastinace, jedné z nejrychleji prodávaných českých knih současnosti. Rozhovor byl…

Technologie jako tajní hrdinové. Nevidíme je, ale pomáhají nám

09:47 15. března 2020

Dnes končí možnost hlasovat v soutěži ZONKY INNOVATION AWARDS, jejímž cílem je zviditelnit inovativní firmy a jejich skryté technologické hrdiny. Ještě před koncem hlasování se uskutečnila panelová diskuse Zonky Innovation Talk. Během ní zástupci nominovaných firem debatovali třeba o inovacích, fintechu, ale také o aktuálním dění na Wall Street v souvislosti s pandemií koronaviru. Server Roklen24, který je mediálním partnerem soutěže, přináší exkluzivní video z této debaty. 

Vítězka Women Startup Competition posílá nanosatelity do vesmíru

08:00 7. března 2020

Petra Chudíková vyhrála soutěž Women Startup Competition, která je určena pouze pro projekty s alespoň jednou ženou mezi zakladateli. Petra je šéfkou firmy Spacemanic, která navrhuje kostky určené na to, aby byly vypuštěny do vesmíru. Ve video rozhovoru pro server Roklen24 popisuje, co tyto nanosatelity umí.

Rozvoj elektromobility? Česko potřebuje více dobíjecích stanic

15:37 6. března 2020

Mnoho lidí se bojí koupě elektroauta kvůli nedostatečnému dojezdu. Když nemáte dostatek nabíjecích stanic, máte obavy. Potřebujeme více nabíjecích stanic, říká ve video rozhovoru pro server Roklen24 Business Analyst Škoda Auto Aron Lazarchick.

Jedenáct akceleračních kol. Evoluce startupů optikou StartupYardu

08:24 1. března 2020

StartupYard, nejstarší akcelerátor v Praze, má za sebou téměř deset let fungování. Demo Day je tradičním vrcholem každého akceleračního kola. Je to konference, která spojuje startupy s investory a zástupci korporací. Posledním 11. akceleračním kolem prošlo šest startupů z pěti zemí. Své strategie prezentovaly před 200 experty. Jak se startupy od roku 2011 změnily říká ve video rozhovoru pro server Roklen24 ředitel StartupYardu Cedric Maloux.

Investice do dluhopisů? Musíte mít na paměti likviditu

10:52 26. února 2020

Pro dluhopisové investory, kteří vstupují na trh, je čím dál důležitější likvidita. Likviditu musíte mít na paměti. Když dnes koupíte dluhopis, zítra ho musíte být schopni prodat s minimálními transakčními náklady. Serveru Roklen24 to ve video rozhovoru řekl Andrea Iannelli, investiční ředitel společnosti Fidelity. Prozrazuje také "Golden rules" pro nákup dluhopisů.

Budoucnost patří mobilům. Lidé chtějí „operovat“ s bankou odkudkoli

17:08 18. února 2020

Digitální inovace je nesmírně důležitá. Pohodlný přístup k službám je minimální základ. To jde ruku v ruce s očekávanou dominancí mobilních telefonů. Pro nás to znamená nutnost vyvíjet mobilní, bezkontaktní platby a vůbec technologie spojené s mobilním bankovnictvím, aby lidé mohli provádět bankovní operace odkudkoli. Ve video rozhovoru to pro server Roklen24 uvedl Andrew Gerber, Chief Products & Marketing Officer Moneta Money Bank.

Nemusíme být nejziskovější, cílem je být nejrespektovanější

15:16 10. února 2020

Nemusíme být nejziskovější. Naším cílem je být nejrespektovanější obchodní sítí na světě. Chceme nastavit způsob, jak operují naše firmy. A také to, jak naše firmy jednají s klienty. Což je založeno na společných hodnotách. Jsme koneckonců něco jako rodinná firma. Takže to je náš cíl. Serveru Roklen24 to ve video rozhovoru řekl John Stanford, ředitel Global Growth & Collaboration ve společnosti Moore Global.

Na sen o Singapuru na Temži zapomeňte. Brexit nemá vítěze, jen poražené

11:39 31. ledna 2020

Brexit teprve začal. Letos proběhne, v roce 2021 začneme vidět jeho příznaky. Nejsou žádní vítězové. Budou jen poražení. Všichni si mysleli, že první únor bude dnem, kdy všechno bude růžové a zářit, ale tak to není. Sen Británie být Singapurem na Temži je nepravděpodobný, říká v exkluzivním video rozhovoru pro server Roklen24 řekl hlavní ekonom Saxo Bank Steen Jakobsen.

Fake news, hoax, dezinformace... Jak uvažovat při práci se zdroji?

08:51 25. ledna 2020

Fake news, hoax, manipulace, dezinformace, alternativní fakta. Čemu dnes věřit? Jak pracovat se zdroji, kde hledat relevantní zdroje a na co si dát pozor při čtení tiskových zpráv říká ve video rozhovoru pro server Roklen24 Lukáš Hána, zakladatel projektu #krimyš a dlouholetý konzultant ve společnosti GrowJob Institute, kde se věnuje právě školení metod kritického myšlení při práci s informacemi a rozhodováním.

Investiční základy. Pravidla o pravděpodobnosti a tvrdá zpětná vazba

15:47 21. ledna 2020

Investoři by měli pamatovat na pravidla, která se týkají podmíněné pravděpodobnosti. Měli by mít obecně představu, čím vším jsou jejich výsledky řízeny. Dobrá zpětná vazba pak ukáže, jak kvalitní jejich rozhodnutí jsou. V rozhovoru to pro server Roklen24 uvedla Halina Šimková, forenzní DNA expertka, která pracovala na Kriminalistickém ústavu Praha.

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.