Dolar, ropa i S&P 500: Co napovídá technická analýza


19:27 • 22. února 2017

Tagy: Technická analýza, Brent, S&P500 , USDJPY, EURUSD, Nikkei

Sázka na ropu, dolar či S&P 500? Proč ne, hlavní je trefit se do směru. A právě s tím si pomůžeme technickou analýzou

USDJPY

Nikkei má trojúhelníkový vzor ABCDE, takže japonský index může USDJPY poslat brzy na nová maxima, a to díky pozitivní korelaci. Vyšší volatilita se dá čekat právě u dolar-jenu, který by měl vykázat silný pohyb nahoru po příštím zasedání Fedu.

Nikkei

S&P 500

Jak jsem v minulém článku avizoval o tom, že americký index bude vytvářet nová historická maxima, opravdu se tak stalo. Dlouhodobá korelace s japonským indexem Nikkei by S&P mohla poslat ještě výše až nad současná maxima. Je to díky shodě vln modrá (1) a modrá (3). V případě, že toto pravidlo opravdu platí, modrá vlna (5) bývá zpravidla prodloužena na 261.8. FIB expanze.

Silná rally. Kde?

Brent

I přes nejasné výkony v posledních dnech se ropa pořád nachází v trojúhelníkovém pásmu. Vlna modrá (5) však ani zdaleka nezačala. Pokud by modrá (1) a modrá (2) odpovídaly tomuto scénáři, byla by modrá (5) výrazně prodloužena nad úroveň 60 dolarů za barel. Hlavním tahounem indexu S&P 500 by pak mohly být základní materiály v čele s ropným sektorem. 

EURUSD

Silný dolar potvrzuje i EURUSD, v minulém článku jsem psal o tom, že by měl EURUSD atakovat nová minima, což se nakonec naplnilo. Pořád očekáváme silný trend směrem dolů, který by být umocněn podrozdělenou vlnou (iii), která by mohla vést EURUSD k paritě.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

RSS


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.