Inovace v uložení peněz. Peněženka si vás hlídá i „křičí“


17:15 • 21. března 2017

Tagy: FinTech, FinTech Daily, peníze

Peněženky se po dlouhou dobu vůbec nezměnily. Proč taky, když jejich jediným úkolem je uschování peněz, kreditních karet a mincí. Jak je tedy chcete inovovat? Pokud byste se zeptali firmy Woolet 2.0, odpověď by byla jednoduchá: Nacpěte do ní spoustu elektroniky, aby měla schopnost být sledována a oznámila vám, že opustila vaši blízkost.

Na trhu jsou dva typy peněženek Woolet 2.0, přičemž obě obsahují standardní prvky jako bluetooth LE rádio, baterku na šest měsíců, Qi bezdrátovou nabíječku a zabudované reproduktory o hlasitosti až 90 decibelů. To vše je diskrétně zašito do podšívky peněženky, na které byste těžko poznali, že se liší od těch ostatních.

Oba typy těchto peněženek jsou ručně vyráběny v Evropě z pravé kůže a aby ještě více vynikly, zapínací spona je pokryta 24 karátovým zlatem. Pokud si takový kus objednáte, dojde vám dokonce i s potvrzovacím certifikátem o metalurgické kvalitě této spony.

Možná to zní jako další výstřelek, který si může dovolit pouze Andrej Babiš nebo Donald Trump, ale předsudky stranou. Tento produkt je překvapivě vkusný a elegantní. Dokonce i originální Woolet Qi nabíječka, koupená samostatně za 89 dolarů, přijde potažená v měkké vintage vypadající kůži. Nutno dodat, že můžete použít pro dobití peněženky Woolet 2.0 kteroukoliv Qi nabíječku. A díky tomu, že baterie vydrží šest měsíců, ji nebudete muset nabíjet tak často.

Kolik máte v peněžence? Boháči za letošek o 237 miliard víc…

Woolet Travel XL 2.0 je podstatně větší. Místa máte dost na šest kreditních karet a dokonce se vám do ní vejde i cestovní pas. Navzdory tomu ji pořád pohodlně umístíte do přední kapsy kalhot. V zadní kapse je ale dost viditelná. XL typ také obsahuje mini pero, což je skvělé, pokud hodně cestujete a musíte každou chvíli něco podepisovat.

Jako peněženka OK, ale odpovídají všechny tyto funkce ceně peněženky? Kvalitní koženou peněženku totiž koupíte na Amazonu za desetinu ceny. Teď něco o tom, proč tato chytrá peněženka opravdu stojí za to.

Při nákupu takové peněženky si nepořizujete pouze nové úložiště, ale získáte s ní i klidnou hlavu. Pokud by vás okradli na dovolené, zjistíte to téměř okamžitě po tom, co se to stane, ne až když dorazíte do hotelového pokoje a zjistíte, že všechny vaše peníze a kreditní karty jsou pryč. Ta rychlost brzkého zjištění vám umožní ihned zavolat vaší bance a zablokovat kreditní kartu dříve, než zloděj vyrazí na nákupy.

Zrušení bankovek v Indii: Návrat k barterovému obchodu?

Peněženka se hodí i v každodenních situacích, kdy snadno zjistíte, že jste ji nechali v taxíku nebo v posilovně. A pokud je zakrytá pod hromadou knih nebo zapadla za postel, můžete ji nechat “zakřičet“ a snadno ji najít.

Již dnes je možné peněženky Woolet 2.0 zakoupit. Oba modely jsou dostupné v černé i hnědé barvě. Standardní Woolet 2.0 pořídíte na oficiálních stránkách za 129 dolarů, Woolet Travel XL 2.0 koupíte o trošku dráž za 149 dolarů. Společnost také plánuje začít vyrábět ekologickou verzi peněženek, ale na detaily ohledně ceny a dostupnosti si musíme ještě počkat.

Benda (ČNB): Češi padělají hlavně tisícovky, Italové mince

RSS

Rodák z Kyjova. Vystudoval finance se zaměřením na finanční trhy a investice na Masarykově univerzitě. V současnosti ještě studuje na právnické fakultě mezinárodněprávní obchodní studia. Zajímá se o makroekonomii, politické dění a měnové trhy. Od září 2015 do srpna 2016 pracoval jako analytik ve finanční skupině Roklen.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.