Saxo: Po fúzi se SolarCity může Tesla ztratit na své hodnotě


08:15 • 3. září 2016

Tagy: Tesla Motors, SolarCity, Musk, Akcie, americké akcie, investice

S rychle se blížící fúzí mezi společnostmi Tesla a SolarCity aktualizovala Tesla své návody pro kapitálové sazby pro své akcionáře. Ve formuláři S-4 pro burzu navíc uvádí, že fúze je urychleně nezbytná vzhledem k tomu, že SolarCity velice rychle přichází o kapitál.

Finanční pozice SolarCity poklesla za poslední rok o více než 300 milionů dolarů na něco přes 160 milionů dolarů ve druhém čtvrtletí. Fúzovaná obchodní jednotka Tesly a SolarCity vykazuje negativní cash-flow za posledních 12 měsíců ve výši 2,5 mld. dolarů. Tesla ve formulářích uvádí, že do konce roku 2016 bude muset buď zvýšit základní jmění, nebo zadluženost, podle situace na trhu.

Myslím si, že to z krátkodobého hlediska výrazně změní hru pro akcionáře Tesly; každopádně to bude mít negativní dopad na cenu akcií, která se nyní pohybuje kolem 212 USD/akcii. V krátkodobém horizontu vidím pokles, i když nyní došlo k zotavení z červnového minima na 190 USD/akcii, ale pokud se tato hranice prolomí, mohli bychom se snadno dost až ke 180 USD/akcii, kde se konsensus staví spíše na stranu krátkých pozic. Analytici, kteří k Tesle přistupují více negativně, tvrdí, že 180 dolarů je dobrá cena a že je přirozeným dalším krokem, pokud dojde k prolomení technické úrovně na 190 dolarech. Na akciovém portfoliu SaxoStrats máme také krátkou pozici. Myslím si, že okolnosti kolem formuláře S-4 ze strany Tesly podporují náš krátkodobý medvědí pohled na Teslu.

Výkřik kontrariána: Tesla? Žhavá akcie bez budoucnosti

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

RSS

Peter Garnry, původem z Dánska, pracuje jako vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank. V roce 2007 absolvoval Copenhagen Business School. Peter je autorem článků o aktuálním dění na amerických a evropských trzích. Pravidelně vydává také strategické investiční zprávy. Jako komentátor vystupuje na televizních stanicích včetně CNBC nebo Bloomberg.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.