Střet akcionářů: Šéf Stock Spirits s okamžitou platností odstoupil

,
08:56 • 18. dubna 2016

Tagy: Stock Spirits

Generální ředitel předního středoevropského výrobce lihovin Stock Spirits Group Chris Heath s okamžitou platností odstoupil. Než se podaří najít odpovídající náhradu, nahradí ho ve funkci Miroslaw Stachowicz, od listopadu 2015 nezávislý nevýkonný ředitel společnosti. Skupina vlastní v Česku firmu Stock Plzeň-Božkov a její akcie jsou kótovány na pražské burze.

Western Gate Private Investments, která je největším individuálním akcionářem Stock Spirits, na počátku měsíce vyzvala generálního ředitele k odchodu a uvedla, že firma potřebuje „novou perspektivu“, aby se vypořádala s poklesem svých aktivit v Polsku. Požádala také o jmenování nových členů správní rady, kteří by firmě pomohli zlepšit výkon v Polsku.

Stock zvýšil zisk i tržby, pomohl také nový gin

Stock Spirits v reakci na to odložila výroční valnou hromadu ze 17. května na 23. května, aby mohla připravit odpovědi na poslední požadavky akcionářů. Koncem minulého týdne firma jmenovala nového ředitele operací v Polsku, kterým se stal Marek Sypek.

Stock Spirits je jedním z předních producentů značkových lihovin a likérů ve střední a východní Evropě. Kromě Polska a České republiky působí také na Slovensku, v Itálii, v Chorvatsku a v Bosně a Hercegovině; produkci vyváží do více než 40 zemí po celém světě. Globální objem prodeje v současnosti přesahuje 100 milionů litrů ročně. Firma patří mezi přední světové producenty vodky.

Minulý týden Stock Spirits oznámil, že se v prvním čtvrtletí díky oživení na polském trhu vrátil k zisku. Provozní zisk činil 6,3 milionu eur ve srovnání se ztrátou 4,2 milionu ve stejném období loni. Celkové příjmy se zvýšily o 29 procent na 55,3 milionu eur.

Novým šéfem likérky Stock Spirits v Polsku bude od června Marek SypekPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.