FinTech Daily: Dubaj sní o bezhotovostní společnosti


12:39 • 18. ledna 2016

Tagy: FinTech, FinTech Daily, Inovace, Banky

Barclays rozšiřuje svou mobilní aplikaci o NFC platby. Dubaj sní o bezhotovostní společnosti. Bezhotovostní platby za jízdné po celé Británii. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.         

Barclays rozšiřuje svou mobilní aplikaci o NFC platby

Android Pay zatím stále nedorazilo do Velké Británie a tak se Barclays rozhodla vyplnit tuhle díru na trhu. Přidala novou funkcionalitu do své Barclaycard mobilní aplikace, která umožní využít NFC čip a telefonem tak bezkontaktně platit.

Na jednu stranu tak Barclays ulevila uživatelům mobilních telefonů s operačním systémem Android, na druhou stranu ale stále ještě nepodporuje Apple Pay – tedy obdobu platebního systému pro uživatele s iOS. Společnost sice řekla, že Apple Pay začne podporovat začátkem nového roku, ale přesné datum zatím stále nepadlo.

Dubaj sní o bezhotovostní společnosti

Novou misí dubajské vlády je s použitím moderních technologií podpořit ekonomický blahobyt země, globální konkurenceschopnost ale i přispět k sociálnímu pokroku. Pro letošní rok má v plánu spustit projekt bezhotovostní a bezkaretní společnosti. Hlavním platebním nástrojem mají být mobilní telefony.

Na projektu spolupracuje Quisk Middle East FZ LLC, technologická společnost zaměřující se na digitalizaci hotovosti, spolu s Network International, poskytovatelem platebních řešení na blízkém východě a v Africe. Projekt zahrnuje vytvoření nového typu digitální měny postaveného na cloudovém řešení společnosti Quisk využívající jen telefonní číslo a PIN.

Bezhotovostní platby za jízdné po celé Británii 

Znáte londýnskou Oyster Card – kartu k elektronické peněžence, kterou můžete bezkontaktně platit za jízdné v městské hromadné dopravě? Nyní je možné, že se s něčím podobným setkáte po celé Británii.

Asociace UK Cards Association totiž zveřejnila plán instalace technologie bezkontaktních plateb napříč celou veřejnou dopravou ve Velké Británii. Zvažuje i možnost speciální karty, na kterou by byla navázána dálková doprava a časové jízdenky.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Napsat autorovi RSS

Student magisterského oboru na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se o ekonomii, finanční trhy a inovativní technologie. Dvě léta prožil ve Spojených státech v rámci studentského programu Work and Travel a v průběhu svého studia strávil semestr na Universitat Pompeu Fabra v Barceloně. Ve volném čase rád cestuje a hraje basketbal.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.