Vydělejte na finanční deregulaci. Na které banky vsadit?


11:15 • 7. února 2017

Tagy: Banky, Wells Fargo, Trump, Finance, JP Morgan, BB&T

Americký finanční sektor v rámci akciového indexu S&P 500 si v loňském roce polepšil o 39%. To však může být teprve začátek. Poté, co dal prezident Donald Trump podnět k realizaci zmírnění regulace bank, tento sektor možná čekají zlaté časy.

„Banky byly v posledních šesti nebo sedmi letech ochromené extrémním regulatorním prostředím,“ uvedl podle serveru MarketWatch v pátek Bill McMahon, šéf investičního oddělení ThomasPartners, americké pobočky Charles Schwab, která spravuje aktiva v hodnotě 10,2 mld.USD a zaměřuje se především na dividendové tituly.

Podle něj odstranění této regulace může odkrýt sílu zisků velkých bank a ty by tak mohly navyšovat své dividendy a přikročit ke zpětným odkupům akcií. Zvláště atraktivními tituly mezi velkými bankami jsou podle něj přitom Wells Fargo, J.P. Morgan a BB&T.

Zde je tabulka ukazující současný dividendový výnos a roční výplatu u všech tří uvedených bank včetně konsensuálního odhadu zisku pro roky 2017 a 2018:

Růst zisků by měl v roce 2018 u všech tří bank podle McMahona zrychlit vlivem očekávání vyšších marží u úvěrů a investic, způsobeným růstem úrokových sazeb. „Většina lidí, se kterými jsem hovořil, nezapočítala do svých odhadů žádné snížení daní nebo zvolnění regulace,“ řekl s tím, že podle něj může dojít k velké vlně zvýšení odhadů, pokud se Trumpovi podaří prosadit reformu daní, uvolnění regulace, nebo obojí.

Prezident Trump v pátek podepsal exekutivní příkaz k revizi tzv. Dodd-Frankova zákona o regulaci bank, který byl zaveden v roce 2010 s cílem předejít opakování krize z let 2007-2009, a tzv. svěřeneckého pravidla, které má platit od dubna letošního roku. Toto pravidlo vyžaduje od finančních poradců, aby jednali v nejlepším zájmu svých klientů a upřednostňovali zájem svých svěřenců nad svým vlastním.

Trump: Dodd-Frankův zákon o finančním dohledu znovu!

RSS

Vystudovala obor Mezinárodní politika a diplomacie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Absolvovala mezinárodní interdisciplinární studijní program Comparative East-West-Studies se zaměřením na politologii na Universitě Regensburg. V průběhu studia absolvovala mj. stáž v Německém Spolkovém sněmu. Pracovala jako zpravodaj ekonomické redakce ČTK, působila jako content manager ve společnosti Patria Online, kde vedla zpravodajský tým, a pracovala také jako mluvčí předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.