Asie končí v rudém. U kormidla je strach


09:24 • 25. dubna 2016

Tagy: Asie, Akcie, Bank of Japan, Fed, USDJPY

Asijské trhy zakončily první obchodní den nového týdne v záporných číslech. Hlavním důvodem hromadného propadu je plížící se strach spojený s očekáváním ohledně budoucích kroků centrálních bank. Tento týden se totiž dočkáme nejen sezení členů amerického Federálního rezervního systému, ale rovněž i japonské a novozélandské centrální banky.

Japonský Nikkei po posílení o více jak 4 % z minulého týdne skončil poklesem o -0,76 %, což odpovídá 17 439,3 bodům. Korejský Kospi odepsal -0,05% až na 2014,55 bodů. Hongkongský Hang Seng klesl o -0,44 %, Shanghai Composite index pak o -0,45 %. Benchamark Shenzen Composite se propadl op 0,5 %. V Austrálii a na Novém Zélandu se dnes díky státnímu svátku neobchodovalo.

I přes dnešní pokles, většina asijských indexů již umazala výraznou ztrátu z ledna letošního roku.

Co se týče devizových trhů, nejvíce sledovaný je japonský jen. Po jeho výrazném posílení z minulých dní jsme se dočkali na páru s dolarem oslabení k úrovni 111,24 USDJPY. Podle většiny analytiků je tento pokles rovněž spojen s očekávání ohledně výsledku čtvrtečního zasedání Bank of Japan. Spekuluje se dokonce o tom, že by banka po zavedení záporných depozitních sazeb mohla přistoupit i k záporným zápůjčním sazbám.

Data agentury Reuters naznačují, že více jak polovina dotázaných expertů počítá s tím, že BoJ svou měnovou politiku tento týden ještě více uvolní.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření. Externě přednáší na vysoké škole CEVRO Institut.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.