Prodejci ovládli pražskou burzu. Index PX sletěl o 5 %


16:58 • 24. srpna 2015

Tagy: pražská burza, Akcie, index PX, Erste, Komerční banka, Fortuna, CETV

České akcie uzavřely dnešní den paniky na trzích se ztrátou indexu PX 4,6 % a okopírovaly negativní trend z asijských i západních trhů. Klesaly všechny sektory, prodejci vůbec nerozlišovali, zdali se jedná o dividendovou akcii, nebo akcii růstovou, a vyprodali úplně všechno. ČEZ se propadl o 4,42 % na 531,5 koruny, Erste a Komerční sletěly zhruba o 5,4 % a VIG o 4,84 %. Přidal se k nim i Pegas -5,08 %. Největší „dělovku“ ale dostaly CETV a Fortuna, když obě akcie odepsaly shodně přes 10 %. Jedinou růstovou akcií byla O2, která si však připsala velmi solidní zisk 3,98 % a uzavřela na svých maximech. Objem obchodů dosáhl velmi slušných 1,1 miliardy korun.

„Černé pondělí“. Výprodej eskaluje, Nasdaq -9 %

Okolní trhy se zřítily také velmi slušně. BUX ztratil 5,8 % a WIG20 dokonce 6,3 %. Do ruda jsou zbarveny i všechny burzy napříč Evropou a s otevřením Wall Street tempo poklesů ještě zrychlilo. Panevropský index FTSEurofirst 300 odpoledne ztrácel přes šest procent, stejně jako německý DAX. Evropské trhy tak sestoupily na zhruba sedmiměsíční minimum, přičemž dnešní propad je nejhlubší od roku 2008.

Úplně jiný propad než 1998. Vítězem bude dolar?

Ekonomové: Propad trhů pomůže ČNB i hrozí ekonomice

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.