Credit Agricole: Prodej 12měsíčního EURCZK forwardu. Cíl 25,00 za euro


14:33 • 29. března 2017

Tagy: ČNB, intervence, EURCZK, koruna, euro, investice

Francouzská banka Credit Agricole radí investorům prodej 12měsíčního EURCZK forwardu. Cílová cena nastavena na 25,00 EURCZK, stop-loss pak na 27,63 EURCZK.

Podle analytického týmu banky by ukončení intervencí mohlo být posunuto do druhé poloviny letošního roku, a to až na srpen. Důvodem je očekávané zpomalení tempa růstu inflace ve druhém čtvrtletí.

„Vzhledem k predikci omezeného prostoru pro posílení koruny ihned po intervenčním exitu i hrozbě dočasného oslabení kurzu EURCZK se nám spekulace na short krátkodobých korunových forwardů jeví jako neatraktivní,“ přepisuje agentura Bloomberg slova analytického týmu banky.

Konec intervencí ČNB: Vsazeno 65 miliard, spekulanti se šeredně spálí

Credit Agricole rovněž doporučuje úrokové zajištění depozit, a to prostřednictvím otevření derivátu forward rate agreement (FRA) 12 x15 (období na 12 měsíců ode dne uzavření FRA, trvání 3 měsíce) na 0,44 %. Jde tedy o zajištění úrokové sazby tříměsíčního depozita, jehož úročení započne za 12 měsíců. Cílová hodnota nastavena 0,9 %, stop-loss pak na 0,22 %.

Nomura doporučuje short EURCZK s cílovou cenou 26,15

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Napsat autorovi RSS

Absolvent Vysoké školy ekonomické, Národohospodářské fakulty. Dříve studoval na Gymnáziu Voděradská. Když se rozhodoval o zaměstnání, Roklen byla jasná volba. Mezi jeho záliby patří ekonomie, finanční trhy, rybaření a vaření. Externě přednáší na vysoké škole CEVRO Institut.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.