AAA Auto tlačí prodej na předkrizové úrovně, hlásí nejlepší srpen za 6 let

Největší český autobazar AAA Auto, jehož většinovým majitelem se má stát anglická investiční společnost Abris, zvýšil od ledna do srpna letošního roku meziročně prodej o pětinu na 42.822 vozů.

„Vysoké letní prodeje nám dávají důvod k optimismu i pro druhou letošní hlavní sezónu, která právě začíná. Srpnový výsledek 5.939 vozů je nejvyšší od dubna 2008,“ uvedla generální ředitelka AAA Karolína Topolová.

Největší český autobazar jde do britsko-polských rukou

Na českém trhu skupina zvýšila odbyt o 15 procent na 28.396 aut, na Slovensku o více než pětinu na 11.443 vozů. V Rusku stoupl prodej o třetinu na 1887 a v nově „otevřeném“ Maďarsku firma prodala 1170 vozů. „Vracíme se k objemům z období před krizí, ovšem s nižším počtem poboček a méně zaměstnanci,“ dodala Topolová. Za celý rok skupina čeká prodej 63.000 vozů, což je o 1000 více, než činil dosavadní předpoklad.

AAA Auto provozuje celkem 34 poboček. Majoritním vlastníkem firmy se 78 % je Anthony Denny, který v současnosti jedná o prodeji akcií. Podle informací ECHO24.cz se novým majitelem většinového podílu má stát anglická investiční společnost Abris, respektive její polská firma Masterlease. Má jít o obchod za několik miliard korun.

Newsletter