Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Adaptace FinTechu? Nejrychlejší je v nejlidnatějších zemích světa

Adaptace fintechu je dnes ve většině zemí běžnou realitou, neboť jeden ze tří digitálně aktivních spotřebitelů z 20 různých trhů fintech aktivně využívá. Vyplynulo to z nedávno zveřejněného EY FinTech Adoption Index 2017.

Rozvíjející se trhy jako Čína, Indie, Jižní Afrika, Brazílie nebo Mexiko ženou tempo adaptace a využití fintechu kupředu rychleji než mnohé již rozvinuté trhy.

Studie, založená na informacích z 22 tisíc rozhovorů, zjistila, že právě Čína a Indie mají nejrychlejší tempo adaptace, a to 69 % a 52 %. FinTech společnosti byly v těchto zemích obzvláště úspěšné u té klíčové části obyvatel, která je do jisté míry technologicky gramotná, ale nedostává se jí dostatečného množství finančních služeb.

Velký nárůst zaznamenala i Velká Británie, kde fintech služby využívá 42 procent zákazníků.

„Finanční společnosti nabízející tradiční služby se dnes nacházejí ve velmi kritické době. Pokud tak již neučinily, musí co nejrychleji přehodnotit své obchodní modely, aby zajistily, že budou moci i v budoucnu vyhovět přáním a potřebám klientů, které se mění rapidní rychlostí. Ohrožení odvětvím fintech není pro ně už jen pouhou fámou, ale nepopiratelnou realitou,“ řekl Imran Gulamhuseinwala z EY.

Podle této studie se má procento fintech uživatelů zvýšit globálně v průměru až na 52 %. Dnes je to 33 %.

Platební a pojišťovací firmy se tlačí kupředu

Společnosti zprostředkující převody peněz jsou i nadále v čele žebříčku, neboť polovina klientů využila těchto technologií.

V posledních dvou letech došlo i k velmi zajímavému obratu, co se týče pojišťovacích firem. Toto odvětví se letos dostalo na místo druhé nejoblíbenější fintech služby. V roce 2015 byla naopak jednou z nejméně využívaných. Využití fintech pojišťování je nyní na 24 %.

 „Fintech společnosti, obzvláště ty zaměřující se na platby a pojištění, jsou velmi úspěšné, protože staví na tom, co umí nejlépe, a to využívaní technologií novými způsoby a co největší koncentrace na zákazníky,“ uvedl Gulamhuseinwala.

 

Newsletter