AIG bude kontrolovat terén pomocí dronů

Známá americká pojišťovna AIG se rozhodla využít poměrně nekonvenční způsob, jak si usnadnit a urychlit svou práci. Potřebuje k tomu jen bezpilotní letoun, tzv. dron, člověka, který by ho ovládal, ale především pak povolení od Federálního leteckého úřadu.

Podle dnešních informací, které zveřejnila sama pojišťovna, ji bylo povolení uděleno. tím pádem jí nic nebrání v tom, aby v rámci pojistných událostí začala kontrolovat terén prostřednictvím bezpilotního letounu. Právě od používání dronů si AIG slibuje mnohem rychlejší a snadnější rekognoskaci terénu, která ve výsledku urychlí i proces hodnocení a vyřizování jednotlivých událostí a následně tedy i dobu vypořádání plateb.

„Využití špičkových technologií, jako jsou drony, může zlepšit naši schopnost posoudit a zmírnit případná rizika. Díky tomu budeme schopni pomoct našim zákazníkům lépe se připravit, resp. vyrovnat, s případnou katastrofou,“ řekl pro Wall Street Journal Eric Martinez, výkonný viceprezident oddělení pohledávek a operací AIG. Podle prohlášení už první přípravy realizace tohoto nápadu proběhly na Novém Zélandě.

Na první pohled by se mohlo zdát, že je AIG v této oblasti průkopníkem. Opak je pravdou, úplně první pojišťovnou, která začala zvažovat využití bezpilotních letounů, byla americká Allstate. Ta v prosinci minulého roku prohlásila, že hodlá posoudit, zda drony opravdu dokážou usnadnit proces posuzování vybraných pojistných událostí.

Amazon získal od Federálního úřadu pro letectví svolení k testování dronů v USA

Je libo kokain? Ztratili jste se v Nepálu? Žádný problém, vše zařídí dron

Newsletter