Euro drží zisky kolem úrovně 1,2170 EURUSD, dolarový index se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny. Z měn regionu je v zisku pouze zlotý. Koruna obrátila do mírné ztráty, stále se ale obchoduje pod 25,60 za euro.

Akcie ČEZ padly na dno za dekádu

Akcie tuzemské energetiky ČEZ propadly na nejnižší ceny za posledních více než deset let. Na pražské burze uzavřely na ceně 419,80 koruny, kde byly naposledy v květnu roku 2005. Akcie ČEZ vytrvale ztrácejí od letošního července, kdy se ještě cena držela kolem 600 korun.

ČEZ dostává obrazně ráno za ranou. Ke globálním faktorům v podobě soustavného zlevňování ceny elektřiny a dalších komodit, tlačícím na ziskovost energetik, se přidaly neplánované odstávky v jaderných elektráren, které se potáhnou nejméně do jara příštího roku a tím ovlivní i ziskovost příštího roku. Názory se střetávají také kolem případné akvizice německých aktiv skupiny Vatenfall. Podporou pro akcie ČEZ by naopak měla zůstat solidní dividenda. 

Zářez do hospodaření ČEZ: Opět odkládá start bloků v Dukovanech

Generální ředitel skupiny ČEZ Daniel Beneš v tomto týdnu prohlásil, že odstávky v Dukovanech stojí firmu zhruba 10 milionů korun denně na úrovni zisku, ale celoroční cíl zůstává na úrovni 27 miliard korun. Potíže také nemají dopadnout na výši dividendy ze zisku roku 2015. 

Bude vládní koalice na každé své schůzce řešit ČEZ?

„ČEZ by neměl lézt do epicentra debat o uhlí v Německu“

Newsletter