Akcie ČEZu jsou nejlevnější od února

Český trh dnes opět padal, když se k rakouským peněžním ústavům přidaly i akcie ČEZu. ČEZ dopoledne prolomil díky slabým cenám elektrické energie v Německu podpůrnou úroveň 616 korun a tím se zintenzivnily prodeje. Prodejci na konci obchodování nakonec stlačili akcie výrazně pod hranici 610 korun a ty uzavřely na 606,9 korunách, což je nejnižší cena od února tohoto roku. Akciím nepomohlo ani blížící se datum 16. června, kdy akcie naposledy obchoduje s nárokem na dividendu 40 korun.

Babiš navrhuje nevyplatit vedení ČEZ žádné odměny

Rakouské finanční tituly dnes opět stáhly pražskou burzu výrazně do záporu. Erste odepsala 1,64 % a uzavřela na 700 korunách, VIG spadl o trošku méně a sice o 0,48 %. Obě akcie nyní ve Vídni dále padají, takže zítra bychom na Erste mohli vidět ceny okolo 690 korun a na VIGu okolo 900 korun za akcii.

PPF nabízí 176 korun za akcii CETIN, 78 Kč za O2

Hvězdou na trhu byly akcie CETIN, které se po zveřejnění ceny veřejného odkupu 176 korun vyšplhaly až na 173 korun. Také O2 si polepšila a vyrostla na 83 korun, přestože PPF nabídlo „pouze“ tržní cenu 78 korun za akcii. NWR dnes spadla na nové historické minimum 0,2 koruny a trhem prošlo 10 milionů akcií.

Okolní trhy zavřely také v červených číslech, BUX ztratil bezmála 2 % po výprodejích na akciích Richter Gedeon -2 % a OTP -2,9 %. Polský index WIG20 odepsal mírnějších 0,4 %, neboť tamní banky předvedly celkem slušnou výkonnost. 

Newsletter