Akcie LinkedIn letí vzhůru: Nečekaně lepší tržby i celoroční výhled

(Rozšířeno 0:30) Akcie profesní sociální sítě LinkedIn v prodlouženém americkém obchodování vystřelily vzhůru o desetinu hodnoty po zveřejnění silnějších kvartálních čísel, stojících na růstu tržeb a nadto zlepšení odhadu pro výsledek celého roku.

LinkedIn dosáhl v celkovém vyjádření ztráty 934 tisíc či jednoho centu na akcii po zisku 3,7 milionu dolarů či 3 centů na akcii před rokem. Očištěně o jednorázové položky ale firma vydělala 51 centů na akcii a předčila odhad analytiků v konsensu FactSet 39 centů na akcii.

Dravěji proti odhadům rostly také tržby LinkedIn a to na 533,9 milionu dolarů z 363,7 milionu dolarů před rokem, nad očekávání trhu 511 milionů dolarů.

Do třetice lepších zpráv je lepší proti odhadům výhled tržeb pro třetí čtvrtletí roku – rozmezí 543 až 547 milionů dolarů při konsensu 540,9 mil. USD, i odhad celoročních tržeb, který hovoří o rozmezí 2,14 až 2,15 miliardy dolarů. Analytici sázejí na (celkem blízkých, ale přesto níže) 2,13 miliardy dolarů.

Na konci čtvrtletí LinkedIn dosáhl mety 313 milionů uživatelů.

LinkedIn v rámci tržeb odtajnil, že 60% podíl na nich po meziročním růstu o téměř 50 procent dosáhlo profesionální vyhledávání talentů „talent solutions“s  celkovým příspěvkem 322 milionů dolarů, 105 milionů dolarů (tedy zhruba pětinu) firmě vydělává prémiové členství. To dosáhlo meziročního růstu o 44 procent. 

Prudce rostou mobilní přístupy, které tvoří už 45 procent všech. Nové zákazníky získává LinkedIn zejména v zahraničí (už dvě třetiny všech) při nejrychlejších růstu v Číně. 

Newsletter