Akcie Monety ode dneška oficiálně na pražské burze

AKTUALIZOVÁNO – Akcie tuzemské Moneta Money Bank se od dneška oficiálně obchodují na pražské burze. Podmíněné obchodování akcií na burze bylo zahájeno už v pátek. Jediný rozdíl je podle dřívějšího vyjádření analytika společnosti Cyrrus Marka Hatlapatky v tom, že pokud by z nějakého důvodu dnes nezačalo oficiální obchodování, obchody uzavřené v rámci podmíněného režimu by byly anulovány.

„Dnes je první den, kdy jsou naše akcie k dispozici pro oficiální obchodování na Burze cenných papírů Praha. Jsme rádi, že můžeme přivítat naše nové investory na naší společné cestě k tomu, abychom se stali plně nezávislou českou bankou,“ uvedl šéf banky Tomáš Spurný.

V pondělí si akcie Moneta Money Bank připsaly zhodnocení o více než půl druhého procenta na 69,10 koruny. Aktuálně rostou o více než 2,5 procenta.

Šéf pražské burzy Petr Koblic dodal, že akcie banky budou zařazeny do indexu burzy PX na konci května a jejich váha v něm by měla být 10 procent. „Dnešek je významným dnem pro Burzu cenných papírů Praha, protože Moneta Money Bank se připojuje k nejprestižnějším tuzemským společnostem, které jsou kótovány na naší burze,“ dodal Koblic.

 

 

Moneta Money Bank nabídla celkem 260,61 milionu kmenových akcií společnosti na hlavním trhu pražské burzy za 68 Kč za kus. Na akciovém trhu nabízí 51 procent akcií firmy s tím, že k prodeji nebudou nabízeny žádné nově vydané akcie. Určená cena ohodnocuje banku na 34,748 miliardy Kč. Banku, která se do konce dubna jmenovala GE Money Bank, vlastní společnost GE Capital International Holdings Limited. Nabídka akcií souvisí se záměrem amerického konglomerátu prodat banku do příštího roku a zaměřit se na průmyslovou činnost. Firma nabídla většinu svých kmenových akcií institucionálním investorům.

Moneta Money Bank a společnost GE Capital také uvedly, že v období 180 dnů po zahájení podmíněného obchodování akcií na hlavním trhu pražské burzy nevydají nové akcie, ani nepřevedou držené akcie na třetí osobu.

Banka dnes zveřejnila podrobnosti o změně názvu banky na Moneta Money Bank. Společně s novým jménem banka také představila nové logo a firemní barvy. Nová značka bude během následujících několika měsíců postupně představena v celé České republice, řada nových produktů má brzy následovat.

„Náš nový název ´MONETA Money Bank´ nám dává silnou a rozpoznatelnou identitu české bankovní instituce. To je důvod, proč jsme pro náš nový styl zvolili české národní barvy – modrou, červenou a bílou. Naše nová značka udržuje kontinuitu a zároveň nám dává příležitost pro další rozvoj,“ dodal Spurný.

Newsletter