Akcie NWR míří k nule. DAX za týden -4,5 %. Wall Street podepřel ISM

Pražská burza nakrojila druhou polovinu prázdnin 0,6% poklesem. Negativní sentiment v Evropě se podepsal pod poklesy silných titulů Erste, VIG i energetiky ČEZ. Velmi solidní vzestup naopak po výsledcích za druhé čtvrtletí roku předvedly akcie O2 se zhodnocením o 5 %. Čísla sice ukázala další pokles tržeb i zisku, ale také například stabilizací marží. Analytici pozvolna začali upouštět od prodejních doporučení, což ale souvisí s dosavadním vyklesáním titulu. KB či Patria nově radí titul „držet“ místo „prodat“.

Trh je stále těžší, říká O2. Přes pokles zisku i tržeb nachází půdu pod nohama (+komentáře)

Komerční banka zvýšila zisk o 4,5 %, celkové výnosy ale klesly

Armageddon pokračuje na akciích NWR. Brutální výplach na trzích je interpretován tak, že investorům teprve teď skutečně dochází to, na co byli upozorňováni nejméně od úvodu července: emise nových akcií přinese opravdu brutální naředění současných podílů. Akcie dnes odečetly dalších 24 procent, v týdnu bezmála dvojnásobek. V samém závěru dne po uzávěrce trhů navíc přitopila pod kotlem ratingová agentura S&P, udělení režimu selektivního defaultu kvůli nesplacení závazků z části dluhopisů v červencovém termínu. Krok byl nicméně zřejmý, své pozice v červnu a červenci sdělila S&P a pak i NWR.

NWR. Akcionáři vyskakují z potápějící se lodě

V západní Evropě se vedle zhruba 1% odpisu indexů CAC a FTSE nechtěně zviditelňuje DAX dalším téměř 2% ústupem. Bilance evropských trhů celého týdne vypadá takto: DAX -4,51 %, CAC -2,96 %, FTSE -1,73 %.

V úvodu dne Evropu strhl včerejší propad Wall Street, k čemuž se přidala Argentina či slabá čísla a zhoršený výhled klíčového světového oceláře ArcelorMittal. Pozitivní překvapení přinesla naopak pojišťovací skupina Axa.

Argentina je v platební neschopnosti, akcie prudce padly

Americké akcie po včerejším propadu o 2 % vyslala na chvíli do zelených čísel pouze spotřebitelská důvěra a výsledek nad konsensem důležitého indexu ISM, popisujícího aktivitu v americkém průmyslu a předjímajícího jeho blízký vývoj. Zklamání ale přinesly údaje z trhu práce. LinkedIn hájí 10% zisk, který profesní sociální síť nabrala včera po závěru trhů v reakci na zveřejněné výsledky a výhled. Po kvartálních číslech rostou akcie Procter&Gamble, ztrácí naopak ropný gigant Chevron.

Spotřebitelská důvěra ani aktivita v americkém průmyslu nenesou další špatné zprávy

Americký trh práce: Nezaměstnanost nečekaně roste na 6,2 %, tvorba míst zpomaluje

Newsletter