Akcie spotřebitelských společností. Riziko, které se může vyplatit

Hotelnictví, cestovní ruch, restaurace – na tyto sektory dopadla pandemie velmi tvrdě. Proto nepřekvapí, že mnoho investorů z nich spěšně vycouvalo. Portfolio manažer fondu TOP STOCKS Ján Hájek ale jde proti proudu a naopak jejich podíl v portfoliu zvýšil. Proč? U silných firem se totiž ziskovost vrátí na dřívější úroveň rychleji, než se předpokládá. Mnohé z nich vykázaly solidní výsledky i v kritickém druhém kvartálu.

Je to vlastně i velmi přínosná makroekonomická přednáška. Ján Hájek má velké zkušenosti z dřívějších finančních krizí. V rozhovoru s Mikulášem Splítkem z Erste Asset Management proto vysvětluje, proč „přeživší“ firmy ani nepotřebují stejnou úroveň poptávky jako před krizí. Podívejte se na video.

Toto je čtvrté video osobností, které vystoupí na České investiční konferenci. Její sedmý ročník proběhne 8.-10.11.2020. Na konferenci máte možnost se seznámit s nejlepšími českými a zahraničními investičními manažery a nahlédnout do jejich způsobu práce a uvažování. Více informací najdete na www.ceskainvesticnikonference.cz.

Další ze série osmi rozhovorů vám přineseme příští týden ve čtvrtek.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter