Akcie Twitteru prudce propadly. Slabé výsledky unikly dřív

Americké akciové trhy uzavřely prvním ze dvou dní, ve kterých zasedá Fed, nevýrazně. Jako uragán naopak závěrem obchodování prolétly výsledky hospodaření sociální sítě Twitter. Čísla utekla ven dříve a jsou slabá, akcie tak reagovaly propadem o pětinu hodnoty.

Twitter měl své kvartální výsledky zveřejnit po závěru amerického obchodování. Jejich dřívější únik a obsah způsobil propad akcií o více jak 20 procenta a závěr o 18,18 níže u hodnoty 42,27 dolaru za akcii. Prodloužené americké obchodování přináší další pokles, v tuto chvíli o necelé procento pod 42 dolarů za akcii.

Twitter sice dosáhl v prvním letošním čtvrtletí zisku na akcii ve výši 7 centů amerického dolaru, tržby ale přes meziroční růst o 74 procent na 436 milionů dolarů skončily za očekáváním analytiků a také výhled pro druhé čtvrtletí s rozmezím 470-485 milionů dolarů je citelně za očekáváním analytiků, jejichž průměrným odhadem bylo 538 milionů dolarů.

Podle posledních zjištění byly výsledky Twitteru předčasně publikovány v investorské sekci webu sociální sítě, nešlo tedy o nekalý únik. Twitter po zjištění této události požádal o pozastavení obchodování a výsledky zveřejnil kompletně.

Smíšená byla také reakce investorů na oznámení, že Twitter kupuje reklamní společnost TellApart. Mezi jejími investory je dnešní šéf Twitteru, Dick Costolo. Do reklamní firmy investoval v roce 2010 spolu s Greylock Partners či zakladatelem LinkedInu Reidem Hoffmanem.

Samotná TellApart byla založena v roce 2009 bývalým vedoucím pracovníkem Googlu, Joshem McFarlandem, a v roce 2011 získala dodatečných 13 milionů dolarů kapitálu od skupiny investorů, v jejímž čele stála Bain Capital Ventures.

Po opadnutí emocí kolem Twitteru se trhy budou soustředit na dvoudenní zasedání měnového výboru Fedu, které dnes začalo. Výsledek bude znám ve středu ve 20:00 našeho času.

Už v časnější fázi amerického obchodování trhům sebrala vítr z plachet v pořadí slabší spotřebitelská důvěra ve Spojených státech, zhoršené investiční doporučení pro akcie Apple a zprávy i íránu. Tamní revoluční garda ovládla jednu z nákladních lodí pod vlajkou Marshallových ostrovů. Apple uzavřel o 1,6 % níže a stal se nejhůře se vyvíjející blue chips dneška.

Širší index amerických akcií S&P 500 uzavřel výše o 0,28 procenta u 2115 bodů, užší Dow Jonesův index o 0,4 % výše nad 18.110 body a technologický index Nasdaq skončil o 0,1 % níže u 5.055 bodů.

Newsletter