Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Akcie v Evropě zvedla ekonomika. Neštěstí zasáhlo aerolinky

Evropské akcie skončily v úterý silnější po údajích, které svědčí o oživení v eurozóně. Stoxx Europe 600 +0,41 % se vyšvihl na 403 bodů. Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi v Bruselu v pondělí řekl, že nižší cena eura a slabá ropa pomohla růstovým vyhlídkám pro hospodaření eurozóny. Kompozitní index nákupních manažerů se dle dnešním údajů zvýšil na 54,1 bodů, přičemž hodnota nad 50 bodů představuje expanzi. RBC Capital Markets uvedla, že údaje ukazují na zlepšení hrubého domácího produktu v eurozóně zhruba o 0,4 % v prvním čtvrtletí ve srovnání se stejným čtvrtletím 2014.

Německá ekonomika opět táhne vzhůru zbytek Evropy

Vzhůru zamířil také německý DAX +1,07 %, nicméně akcie Deutsche Lufthansa poklesly nakonec o 1,6 % po zprávách, že letoun nízkonákladové dcery leteckého provozovatele Germanwings havaroval ve francouzských Alpách a nikdo na palubě tragickou událost nepřežil.

Ve Francii spadl let Germanwings. Nikdo nepřežil

Akcie Airbusu jako výrobce dnes havarovaného letounu se nakonec dokázaly vymanit ze ztrát a připsaly 0,85 %, francouzský index CAC 40 dohromady +0,85 %. Britský index stagnoval poblíž nuly -0,07 %. 

Newsletter