Alibaba si věří. Chce až 68 dolarů za akcii

Čínský internetový obr Alibaba potvrdil spekulace, že pod tlakem a lákadlem vysokého zájmu o primární úpis jeho akcií navýší cenové rozpětí pro upisovací cenu. Stalo se. Dosud firma indikovala úpis v rozpětí 60 až 66 dolarů za akcii, nově stanovila rozpětí 66 až 68 dolarů za akcii. Titul na konci týdne vstoupí na americkou burzu NYSE pod tickerem BABA.

O akcie Alibaba je rekordní zájem. Asi zdraží

WSJ uvádí, že Alibaba se potkává se skutečně silným zájmem investorů. Poté, co se top management sešel s potenciálními investory ve Spojených státech, realizuje „kolečko“ v Hong Kongu. Šéf Alibaby Jack Ma zopakoval, že po IPO má firma naplánován agresívní růst ve Spojených státech i Evropě.

Spustí IPO Alibaby výprodej na akciích?

Dosavadní vývoj příprav IPO akcií Alibaba naznačuje, že emise by skutečně mohla být takřka s jistotou největší ve Spojených státech a ve hře zůstává role celosvětově největšího IPO.

Wall Street doutná. Láme se trh nebo je to Alibaba?

Pro americké investory platí konec přijímání nabídek 16. září v 16:00 místního času, zatímco v Evropě a Asii by měl konec objednávek být ve stejný místní čas, ale až 17. září. Stále platí, že finální cenu by měla Alibaba stanovit 18. září, obchodovat by se mělo začít na americké burze NYSE následující den. Již minulý týden se objevila informace, že akcie Alibaba nebudou součástí indexu S&P 500 kvůli čínskému domicilu.

Newsletter