Americká bankovní dvojka: Silný zisk, zklamání dividendou

(Rozšířeno 13:37) Ziskem na akcii přesvědčivě porazila za první čtvrtinu roku odhady analytiků druhá největší americká banka dle aktiv Bank of America. Vydělala 36 centů na akcii po ztrátě 5 centů na akcii před rokem.

Bank of America je zavalena soudními spory, doznívajícími po finanční krizi roku 2008 a její akcie jsou po poklesu o 12 procent letos nejméně výkonným členem 24hlavého bankovního indexu KBW Bank Index. V prvním čtvrtletí banka vyhradila 6 miliard dolarů na urovnání sporů kolem hypoték. Výsledky ale naznačují, že se banka zvedá.

Po účetní chybě v loňském roce banka odpískala plán na zpětný odkup akcií, v březnu ale dodala Fedu žádost o jeho uskutečnění v objemu čtyř miliard dolarů. To je podporou pro akcie, zklamáním ale naopak je, že banka nezvýšila dividendu. Analytici sázeli na růst kvartální odměny na 8 z 5 centů. To je argumentem pro další pokles akcií banky, který vidíme v premarketu amerického obchodování – aktuálně o 0,8 % k 15,7 USD. Motivem k němu ale je také meziroční pokles tržeb na 21,2 z 22,77 miliardy dolarů při očekávání analytiků a ekonomů kolem 21,5 miliardy dolarů. 

Sezónu výsledků velkých amerických bank včera načaly JPMorgan s růstem zisku o 12 % a Wells Fargo s poklesem ziskovosti o 1,5 %.

Slibný začátek: JP Morgan poráží očekávání

Wells Fargo: Ne jedno, ale dvoje zvýšení sazeb

Dick Bove: Nejlepší výsledky přinesou největší americké banky

Newsletter