Americké akcie na konci týdne posílily. GoPro po IPO dalších +15 %

Americký Dow Jones v pátek táhly akcie Microsoft +1,27 % a Walt Disney +1,01 %, DuPont naopak zhoršil predikci celoročního zisku. Dow posílil o 0,03 %, S&P 500 +0,19 % a Nasdaq +0,43 %.

Akcie Walt Disney vzrostly poté, co multimediální zábavní gigant uvedl na trh nový produkt World Cup Soccer, který má mezi USA a Německem 10,8 milionů zájemců.

Akcie Microsoftu se vyšplhaly o 1,27 % díky větší popularitě mobilních zařízení namísto osobních počítačů. Microsoft přesouvá svoji softwarovou nabídku do cloudu prostřednictvím předplatného. I díky vysoké dividendě má Microsoft pořád co nabídnout.

V rally pokračovaly akcie GoPro po čerstvém IPO. V pátek dokázaly připsat téměř 15 %.

Nedařilo se však akciím DuPont -3,34 %. Výrobce geneticky modifikované pšenice snížil predikci pro celoroční zisk, důvodem je pokles poptávky po pšenici a zvýšená poptávka po sóji. 

Nízká volatilita na indexu VIG -3,18 %, kterou sledujeme v posledních týdnech, obvykle předpovídá silnější budoucí pohyb na trhu.

Cena ropy Brent mírně vzrostla o 0,04 na 113,25 dolaru za barel, WTI poklesla o 0,1 na 105,75 dolaru za barel. Boje se nyní soustředí spíše na sever a západ země, toto území nemá výrazný vliv na cenu ropy a proto ropa poklesla o více než 2 dolary za barel. Ropě také nepomohla zpráva z Libye, kde byl částečně obnoven vývoz ropy.

Autor je makléřem FINANCE Zlín, a.s.

Newsletter