Americké akcie nasadily „růžové brýle“, Tesla jede

Americké akciové indexy dnes ještě v první polovině obchodování smazaly úvodní ztráty. V centru pozornosti byly zprávy z ekonomiky, zatímco sezóna firemních výsledků končí.

Pachuť nečekaného propadu podnikatelské aktivity ve státě New York, respektive indexu Empire Manufacturing na téměř -15 bodů, minimum od roku 2009, zneutralizovaly údaje o zlepšené náladě ve stavebnictví. Americké Národní sdružení stavbařů domů uvedlo, že většina považuje situaci na trhu obytných staveb za příznivou.

Wall Street skončila silnější, měřeno indexy: DJIA 0,4 %, S&P 0,5 %, Nasdaq 0,9 %. Investoři ovšem museli „skousnout“ další pokles cen ropy do blízkosti 6,5letých minim.

Tesla za 465 dolarů? Morgan Stanley prudce zvyšuje cíl, akcie rostou

Z korporátního sektoru stojí za zmínku akcie Tesla Motors, které dnes posílily o 5 % na 255 dolarů. „Ultrabýčí“ pohled na akcie amerického výrobce elektrických aut Tesla Motors předložil analytik Morgan Stanley Adam Jonas. Svou cílovou cenu zvýšil o dvě třetiny, z původních 280 na 465 dolarů za kus. 

Investoři vyčkávají na středeční zápis z posledního zasedání měnového výboru centrální banky Fed a budou vyhlížet signály pro první zvýšení úrokových sazeb; část trhu sází na zářijový termín. Středa přinese také údaje o inflaci. Zítřek bude ve znamení hospodářských výsledků Wal-Mart či Home Depot.

Newsletter